Ekonomiškas dantų implantavimas „Visi ant 4“ – patogumas, estetika, operatyvumas

 

„Visi ant 4“ (All-on-4) yra moderni, originali „Nobel Biocare“ patentuota bedančių žandikaulių dantų implantavimo sistema, sukurta 1998 m. žymaus portugalų odontologo prof. Paulo Malo. „Visi ant 4“ sistema yra plačiau naudojamas abiejų žandikaulių dantų implantavimo metodas, patvirtintas moksliniais klinikiniais tyrimais ir sėkmingai taikomas viso pasaulio pacientams.

Kauno odontologijos klinikos „Angitia“ vadovas, implantuojantis odontologas Mindaugas Gaučys

Originali patentuota „Visi ant 4“ dantų implantavimo sistema „Angitia“ klinikoje pradėta naudoti nuo 2006 m. – vienoje pirmųjų odontologijos klinikų ne tik Kaune, bet ir Lietuvoje. Tokia yra klinikos vadovo, implantuojančiojo odontologo Mindaugo Gaučio šiandieninė darbo patirtis su šia originalia bedančių žandikaulių dantų atkūrimo sistema. (Dantų implantacijos kitomis metodikomis patirtis – nuo 2001 m.; protezavimo – nuo klinikos įkūrimo 1994 m.)

Originali patentuota „Nobel Biocare“ implantacijos sitema „Visi ant 4“ (All-on-4)

Kaip rodo sistemos pavadinimas, naudojami 4 (keturi) dantų implantai, ant kurių tvirtinamas viso žandikaulio dantų vainikėlių lankas. Palyginus su danties vainikėlių atkūrimu ant kiekvieno danties implanto, „Visi ant 4“ sistema yra nebrangus, greitas, patikimas, be didelės intervencijos į organizmą dantų atkūrimo būdas. Tai labai ekonomiškas pasirinkimas dėl palankaus kainos ir kokybės santykio, lyginant ir su kitomis bedančių žandikaulių dantų atkūrimo alternatyvomis.

Kam skirtas „Visi ant 4“ dantų implantavimas?

„Visi ant 4“ yra skirti žmonėms, praradusiems ar pamažu prarandantiems visus žandikaulio dantis. Dažniausiai tai vyresniojo amžiaus senjorai arba jaunesni žmonės, praradę dantis po fizinių traumų, periodontito ir kitų priežasčių.

Pritaikius šią dantų implantavimo metodiką, visas dirbtinių dantų lankas stabiliai tvirtinamas tik ant keturių implantų. T. y. iš esmės kitaip, nei įprasta ankstesnė dantų implantacija, kai implantas būdavo reikalingas po kiekvienu dantimi. Naudojant „Visi ant 4“ dantų implantavimo metodiką, nereikia priauginti žandikaulio kaulo, todėl procedūra reikalauja tik minimalios intervencijos į organizmą.

Implantuojantis odontologas Mindaugas Gaučys su asistente dantų implantacijos metu

Be akivaizdžios naudos sveikatai „Visi ant 4“ (All-on-4) sistemos svarbus privalumas yra toks, kad šiai dantų implantavimo procedūrai užtenka daug mažiau apsilankymų pas odontologą, palyginus su kitais metodais, o ypač – reikalaujančiais žandikaulio kaulo priauginimo. Viso žandikaulio dantys gali būti atkuriami vos 2-jų apsilankymų metu:

  1. Bedančiame žandikaulyje įsriegiami dantų implantai.
  2. Praėjus 2-3 dienoms po implantavimo pritvirtinami patvarūs laikini dantų vainikėliai, kuriais jau galima naudotis lyg nuosavais dantimis ir kramtyti visavertį maistą. Maždaug po 1mėnesio laikini dantų protezai pakeičiami nuolatiniais dirbtiniais dantimis. Kliento pageidavimu, laikinus dantis galima pakeisti nuolatiniais ir vėliau.

Kuriais atvejais rekomenduojama daugiau nei 4 implantai „Visi ant 4“ sistemoje?

Jaunesniems pacientams, netekusiems visų apatinio ar viršutinio žandikaulio dantų dėl traumų arba dantenų ligų, priklausomai nuo individualios situacijos, rekomenduojama dantų protezus „All-on-4“ sistemoje tvirtinti ant 5-ių, 6-ių ar net 10-ies implantų.

Jaunesniojo bei vidutinio amžiaus pacientams „Visi ant 4“ sistemoje geriau sriegti 5 arba 6 implantus

 Ilgieji dantų implantai „Zygoma“, naudojami „Visi ant 4“ sistemoje

Odontologinių implantų srityje lyderiaujančios įmonės „Nobel Biocare“ sukurti ir patentuoti ilgieji skruostikauliniai dantų implantai „Zygoma“ buvo pradėti naudoti nuo 1990 m. Švedijoje. UAB „Angitia“ pradėjo naudoti ilguosius dantų implantus viena pirmųjų odontologijos klinikų Kaune, Lietuvoje ir Pabaltijyje.

Ilgieji dantų implantai „Zygoma“ naudojami viršutinio žandikaulio dantų atkūrimui „Visi ant 4“ sistemoje

Sutrumpinę implantacijos trukmę nuo kelių mėn. su kaulo priauginimu iki kelių val. be kaulo priauginimo, šie implantai žaibiškai išpopuliarėjo viso pasaulio odontologijos klinikose. Šiuo metu ilgieji dantų implantai „Zygoma“ yra greičiausias ir patikimas viso viršutinio bedančio sunykusio žandikaulio dantų atkūrimo būdas, sėkmingai taikomas „Angitia“ klinikoje.

Kam skirti ilgieji skruostikauliniai dantų implantai „Zygoma“?

Ilgieji dantų implantai yra skirti visų arba beveik visų sunykusio bei pažeisto bedančio viršutinio žandikaulio dantų atkūrimui; žandikaulio kaulo tūris mažėja dėl šių priežasčių:

  • fizinių traumų,
  • periodonto ligų,
  • pašalintų cistų vietose,
  • onkologinių susirgimų,
  • ilgalaikio išimamų dantų protezų nešiojimo ir kt.

Dėl sumažėjusio viršutinio žandikaulio kaulo tūrio neįmanoma sriegti įprastus implantus, nes galima pažeisti sinuso dugną.

Kuo išskirtiniai ilgieji skruostikauliniai „Zygoma“ dantų implantai?

 

Ilgasis danties implantas „Zygoma“, įsriegtas į skruostikaulį, atlaiko įprastą kramtymo krūvį

Šie specialios konstrukcijos skruostikauliniai dantų implantai yra ženkliai ilgesni už įprastus dantų implantus, sriegiami ne į sunykusį viršutinį žandikaulį, bet į skruostikaulius ir sėkmingai atlaiko įprastą kramtymo krūvį.

 Anksčiau sunykusiojo žandikaulio kaulo dantų implantacija būdavo ženkliai sudėtingesnė ir trukdavo nepalyginamai ilgiau, nes prieš implantuojant reikėdavo priauginti žandikaulio kaulą, kurio gijimo laikotarpis trukdavo apie 6 – 12 mėn. Dantis implantuoti galima tik sugijus priaugintam žandikaulio kaului. Toks sudėtingas dantų atkūrimas sunykusiame žandikaulio kaule buvo ilgas ir brangus.

„Nobel Biocare“ sukurti „Zygoma“ ilgieji skruostikauliniai dantų implantai šią problemą išsprendė. Dabar sunykusio žandikaulio dantis galima atkurti šimtus kartų greičiau už ankstesnius dantų implantavimo metodus su žandikaulio kaulo priauginimu.

„Angitia“ klinikos vadovas M. Gaučys kartu su „All-on-4“ išradėju prof. Paulo Malo jo paties klinikos Mokymo centre Lisabonoje. Dešinėje – M. Gaučys, atvykęs į mokymus 2017 m. lapkričio 29 d.

 Patyręs klinikos „Angitia“ implantuojantis odontologas Mindaugas Gaučys šį dantų implantacijos metodą taiko jau daugelį metų, betarpiškai bendraudamas su šios metodikos išradėju Paulo Malo ir nuolat gilindamas žinias bei įgūdžius. Klinikoje naudojamos originalios, išbandytos vieno žymiausių implantų gamintojo „Nobel Biocare“ ženklo metodikos nereikėtų painioti su dantų lanku, tvirtinamu tiesiog ant keturių implantų

 

www.angitia.lt

www.dantu-implantavimas.info

https://www.facebook.com/angitiaklinika/

 

Kiti panašūs įrašai

. Kiekvienų metų trečiąjį lapkričio ketvirtadienį minima Tarptautinė nerūkymo diena. Jos tikslas –  visiems priminti rūkymo žalą žmogaus organams, įskaitant ir  dantis. Nors rūkymo žala dažniausiai asocijuojasi su plaučių vėžiu, lėtine obstrukcine plaučių liga (LOPL) ir širdies bei kraujagyslių ligomis – pagrindine mirties priežastimi visame pasaulyje ir Lietuvoje – tačiau nuodingų dūmų traukimo į plaučius […]

Lai nešokiruoja skaitytojų šio straipsnio nuotraukos – jos ne iš siaubo filmo. Tai – realybė. Taip „patraukliai“ atrodyti, save žaloti ir savo gyvybę pasmerkti fiziniam, moraliniam bei psichologiniam skausmui pasirenkama laisva valia. Ko trūksta žmogui, kad apsispręstų kvaišalais naikinti savo gyvenimą? Gal informacijos apie kvaišalais naikinamus žmonių gyvenimus ir žmogiškąją išvaizdą, kurios neatsiejama dalis yra […]

Dantų ėduonis yra dažniausia vaikų liga išsivysčiusiose šalyse. Vidutiniškai apie 40 % vaikų dantų ėduonis prasideda dar ikimokykliniame amžiuje. Vaikų dantų ėduonis yra rimta problema, nes dantų ligos yra betarpiškai susijusios su sveikata apskritai: didina cukraligės, širdies ligų ir kt. riziką. Dėl dantų ėduonies dantų skausmą kenčiantiems vaikams natūraliai tenka ir dažniau praleisti pamokas, prastėja […]

Buvę Covid-19 viruso sukeltos pandemijos ribojimai jau nebestabdo lėktuvų skrydžių. Tad sugrįžta buvusi odontologinio turizmo („dental tourism“) tendencija, ir europiečiai vis dažniau atkeliauja į Rytų Europos šalis. Šios šalys – suprantama, ir Lietuva – vis dar atsilieka nuo Vakarų šalių atlyginimų vidurkiu, todėl kai kurių paslaugų kainos, tarp jų – ir odontologijos – yra žemos, […]

Norint palaikyti gerą burnos higieną ir bendrą sveikatą, labai svarbu rasti veiksmingą burnos (dantų) priežiūrą. Svarbu rasti paslaugų teikėją, kuriuo galite pasitikėti ir kuris suteiks jums geriausią įmanomą priežiūrą. Šiame straipsnyje apžvelgsime, kaip rasti veiksmingą burnos priežiūros paslaugų teikėją ir į ką atkreipti dėmesį jį renkantis. Taip pat panagrinėsime kai kurias dažniausiai pasitaikančias burnos priežiūros […]

  Nusprendę įsigyti burnos irigatorių susidursite su nemaža pasiūla, tad teks apsispręsti, koks variantas yra geriausias Jums. . Waterpik – mėgiami pelnytai Waterpik burnos irigatorius drąsiai galite tituluoti vienais iš populiariausių. Nenuostabu, aukšta kokybė, itin paprastas naudojimas ir puikus rezultatas masina juos išbandyti, o išbandžius nebepaleisti. Waterpik irigatoriai labai lengvai pašalina dantų ir dantenų apnašas, […]

Kokie tobuli bebūtų šiandien atkuriamosios odontologijos pasiekimai, svarbu įsidėmėti, kad dar didesnė vertybė yra nuosavi dantys. Jų vertė ir svarba aiškėja, o sveikatos ir socialinės problemos patiriamos tik šį savo brangų turtą – nuolatinius dantis – negrįžtamai praradus. Dantų ligų prevencija Kauno odontologijos klinikoje „Angitia“ – tai kruopšti odontologo profilaktinė apžiūra ir profesionali burnos higiena, […]

Renginių kalendorius
Gydytojams
Pacientams