CEREC – estetinis protezavimas per vieną vizitą. Kas tai?

Kiekvienas pacientas odontologo kėdėje nori praleisti kuo mažiau laiko. Net jeigu tas pacientas yra gyd. odontologas. Jeigu prarandama daugiau danties audinių, dantį reikia protezuoti, tai visada asocijuodavosi su ne vienu vizitu pas gydytoją odontologą, praleidžiant valandų valandas jo kėdėje. Visa tai praeitis!

 CEREC – lyderiaujanti pasaulyje kompiuterinė dantų restauravimo sistema, sukurta kompanijos Sirona (Vokietija). Žodis CEREC – angliško žodžių junginio “Chairside Economical Restoration of Esthetic Ceramics” akronimas.

Šios unikalios sistemos dėka galima atlikti ilgaamžes, estetiškas bemetales restauracijas vieno vizito metu. Nebereikia nešioti laikinų vainikų, kurie dažnai būna neestetiški, neatsparūs funkcinėms jėgoms, sukelia daug nepatogomų pacientui.

Tradiciniu būdu atliekant keramines restauracijas, gydytojas paruošia jūsų dantį keramikos restauracijai ir pagamina laikiną plastmasinę restauraciją tam laikotarpiui, kol technikas pagamins galutinę. Šis laikotarpis tęsiasi nuo vienos iki kelių savaičių. Kadangi laikina restauracija yra cementuojama laikinu cementu, jos jungtis yra labai silpna. Dažnai laikinas protezas nukrenta pačiu netikėčiausiu momentu, pvz. viešoje vietoje. Dantis būna jautrus, jūs turite vykti į gydytojo kabinetą laikino protezo fiksavimui, bereikalingai gaišti laiką. Nei vienas pacientas nenori atsidurti tokioje nemalonioje situacijoje, todėl CEREC čia neabejotinai parodo savo pranašumą.

CEREC tai revoliucija dantų restauravime!

Kaip veikia CEREC?

Gydytojui įvertinus dantų protezavimo galimybes, dantis minimaliai invazyviai paruošiamas atsižvelgiant į restauracijos tipą. Tada dantys skenuojami specialia kamera/skeneriu Omnicam. Dėka naujausio skenerio, kuris nereikalauja prieš tai dantų padengti specialia medžiaga, restauracijos ypatingai tikslios, vaizdas ekrane raiškus. Ekrane matomas virtualus spalvotas dantų modelis ir preparacija.

Kompiuteryje gydytojas modeliuoja būsimą restauraciją, atžvelgiant į kiekvieną situaciją individualiai, esamų dantų morfologiją, amžių ir tt.. Sumodeliuota restauracija siunčiama i frezavimo įrenginį ir po 10-15 min. individualizuojama, dažoma, arba poliruojama.

Paskutiniu etapu restauracija cementuojama specialiomis medžiagomis, taip gaunant homogenišką jungtį su danties audiniais. Nuo šios akimirkos jūs galite džiaugtis savo naujais gražiais dantimis!

Klinika Amadenta pristato naujas gydymo koncepcijas bei klinikinius atvejus, paremtus mokslu ir ilgamete praktika, inovatyvių medžiagų ir pažangiausių technologijų panaudojimu atkuriant estetiką ir funkciją.
 

Klinikiniai atvejai:

Estetinis dantų protezavimas porceliano laminatėmis – šypsena ir dantys iki ir po CEREC protezavimo

(gydymo planavimas – gyd. Simona Preišegalavičienė, Cerec restauracijas atliko gyd. od. Robertas Baranskas ).

Pradinė situacija: klientė skundėsi tetraciklininiais negražiai atrodančiais dantimis, negražia dantų forma, tamsiu atspalviu.

Gydymo eiga: vieno apsilankymo metu buvo atliktas estetinis protezavimas su vertikalaus sąkandžio pakėlimu bei estetiniais dantų laminačių sprendimais priekiniuose dantyse.

Būsimų restauracijų forma buvo pernešta ant nešlifuotų dantų (mock-up), kad pacientė įvertintų būsimų restauracijų formą ir dydį, sąkandžio pakeitimus buvo su laikinom restauracijom

12 sav. Per šį laikotarpį galėjo įvertinti restauracijas: apsiprato su forma, pagerėjo KMD simptomai, tuomet buvo pradėtas gydymas. Minimaliai invazyviai paruošti dantys, skenuoti

specialiu skeneriu, kompiuteryje modeliuoti ir frezavimo įrenginyje per 10-15 min. išfrezuoti, individualizuoti, kepimo krosnyje sinterizuoti ir priklijuoti.

Visa procedūra užtruko vieną dieną.

 

       

                           

Pradinė situacija: Klientė pageidavo pilno dantų atstatymo, pagerinant dantų funkciją ir estetiką.

Gydymo eiga: Klientei per dvi dienas suprotezuoti 12 viršutinio ir 12 apatinio žandikaulio dantų CEREC porceliano restauracijomis

  

 

Pradinė situacija: Klientas skundėsi nudilusiais priekiniais dantimis, negražia dantų forma ir išvaizda, skausminiu simptomu ( sutrikusiu apatinio žandikaulio judesiu, sąnario traškesiu, raumenų įtampa).

Gydymo eiga : Vertikalus sąkandžio pakėlimas, estetiniai dantų porceliano laminačių sprendimai priekinių dantų srityje,

įklotai – galiniuose dantyse bei seni metalo keramikos vainikėliai pakeisti į keramikinius.

Gydymas buvo atliktas per du vizitus.

 

 

                              

Pradinė situacija: Klientė skundėsi neestetiškais priekiniais dantimis, skilinėjančiomis plombomis, pageidavo ilgalaikio dantų restauravimo.

Gydymo eiga: Vieno vizito metu 4 viršutiniai kandžiai (12-22 dantys) suprotezuoti IPS empress porceliano laminatėmis CEREC sistema.

Būsimų restauracijų forma buvo pernešta ant nešlifuotų dantų (mock-up), kad pacientė galėtų įvertinti būsimų restauracijų formą ir dydį. Su būsimomis restauracijomis padarytos veido ir šypsenos foto nuotraukos, kuriose pacientė gali geriau pamatyti ir įvertinti, kaip atrodo šypsena ir tuomet pradedamas darbas. Minimaliai invazyviai paruošiami dantys, skenuojami specialiu skeneriu, kompiuteryje modeliuojama ir siunčiama į frezavimo įrenginį ir po 10-15 min. individualizuojama, dažoma ir poliruojama . Visa procedūra užtunka nuo pradžios iki priklijavimo – 3 val. laiko.

 

     

Pradinė situacija: Pacientė skundėsi dantų sangrūda. Norėjo estetiškos šypsenos. Ortodontinio gydymo atsisakė.

Gydymo eiga: Burnos ertmės ir dantų detalus ištyrimas, panoraminės ir dantų rentgeno nuotraukos, diagnostiniai atspaudai,sąkandžio registras veido lanku, gipsiniai modeliai, veido ir šypsenos foto nuotraukos, planavimas ir aptarimas su klientu būsimų restauracijų, sukūrimas būsimų dantų vaškinės formos jų pernešimas ant nešlifuotų dantų ir 2 savaites adaptacija su restauracijomis, apsiprato su dantų formos pasikeitimu, sąkandžiu, atliktos veido ir šypsenos foto nuotraukos,ir tuomet kai pacientė buvo patenkinta dantų išvaizda – pradėtas dantų paruošimas estetinėm porceliano restauracijom. Visa procedūra buvo padaryta per vieną dieną.

   

  

 Pradinė situacija: Klientė skundėsi neestetiškais priekiniais dantimis.

Gydymo eiga: Vieno vizito metu (8 valandos) 10 viršutinio žandikaulio dantų suprotezuota estetinėmis IPS empress porceliano laminatėmis CEREC sistema .

   

 Estetinis dantų protezavimas CEREC sistma ant implanto vienatūriu e.max vainiku PER VIENĄ VIZITĄ (gyd.Robertas Baranskas) NAUJIENA !!!

Pacientui ant įsriegto 14d. implanto pagamintas e.max keramikos vainikas vieno vizito metu (trukmė dvi valandos). Vainikas dėl e.max keramikos atrodo natūraliau nei cirkonio keramikos ar metalo keramikos vainikai. Angutė, per kurią prisukama restauracija užplombuota kompozitu.

Klientui nereikia imti tradicinių atspaudų, viskas daroma pasitelkiant skaitmeninį atspaudą, nuskenavus specialų skenavimo kūną, kurio pagalba nustatoma implanto padėtis. Kompiuteru sumodeliuojama restauracija, pagaminama ir fiksuojama ant implanto.

Ko gi galite tikėtis iš šiandieninio dantų protezavimo?

Žinoma, vainikėliai ir tiltai privalo atrodyti ne tik patraukliai ir natūraliai bei būti tvirti ir ilgaamžiai.

Mes garantuojame ilgalaikį patvarumą, remiantis dešimtimis tūkstančių pacientų atvejų !

   

  

Estetinis mikro protezavimas CEREC sistma keramikos užklotais/įklotais PER VIENĄ VIZITĄ (gyd.Robertas Baranskas)

Šios restauracijos atliktos panaudojus naujos kategorijos hibridinę keramiką, kuri sujungia geriausias stiklo keramikos ir kompozicinės dervos savybes, gebėjimas apsorbuoti jėgą. Tai reiškia, kad restauracijų sistemai tenkantis krūvis yra sumažinamas, tuo būdu yra padidinamas jų tarnavimo ilgaamžiškumas.

Dėl šių savybių tinkama gydyti pacientams su parafunkcijom (dantų bruksizmas) ar protezuojant ant implantų.

Tai taip pat yra naudinga po endodontinio gydymo, kai likusios danties struktūros stabilumas yra apribotas, nereikia daryti kaiščių į dantų kanalus, šlifuoti visą dantį ir daryti vainikėlius. Sutaupoma pinigų ir laiko !!!

Šiandien naudojant CAD/CAM visa tai labai paprasta !!!

   

  

Parengė gydytojas Robertas Baranskas

www.amadenta.lt


www.amadenta.lt
 

Kiti panašūs įrašai

Dažniausiai kasdieninėje praktikoje naudojams standartinis periodontalinis zondas. Pagrindinis jo trūkumas – nekontroliuojama zondavimo (paspaudimo) jėga. Dėl to procedūra tampa skausminga, o matavimai netikslūs. MŪSŲ klinikoje atliekamas tikslus ir neskausmingas periodontologinio paciento ištyrimas, nes naudojamas skaitmeninis periozondas. Šiuo periozondu atliekamas tikslus ir neskausmingas periodontalinių kišenių matavimas su tikslia 20 gr paspaudimo jėga. Skaitmeninio periozondo privalumai: Tikslus […]

Praėjusių metų gruodžio mėn. keletas Lietuvos bei kaimyninių užsienių šalių odontologų – implantologų sugrįžo iš svarbių mokymų, vykusių MALO klinikos mokymo centre Lisabonoje. Naujausia aktualia informacija bei vertinga praktine patirtimi apie bedančių žandikaulių dantų implantavimą „Visi ant 4“ metodika pasidalijo pats jos kūrėjas ir MALO klinikos steigėjas profesorius Paulo Malo.   Šioje 2017 m. gruodžio […]

Netinkamai prižiūrimi, apleisti ir negydomi dantys yra dosnūs pavojingų sveikatai mikrobų sankaupomis. Nustatyta, kad patogeniniai mikrobai, linkę migruoti į kitus žmogaus organus ar jų sistemas, ir ten sėkmingai įsikūrę, gali sukelti arba paaštrinti kitas įvairias ligas. Juk negydomas, dantų apnašų sukeltas dantenų uždegimas ir „dantenų kišenėse“ knibždančių mikrobų sankaupos bei dantų ėduonies „dėka“ supūliavę minkštieji […]

2017-ųjų spalio 21-oji tampa odontologijos pasiekimų istorijos dalimi ir žymi ribą tarp dantų implantavimo iki fantastiško „Trefoil“ išradimo ir po „Trefoil“. Ką reiškia ši nauja sąvoka, papildžiusi odontologijos žodyną ir atvėrusi daugeliui žmonių ženkliai palankesnes apatinio bedančio žandikaulio implantavimo galimybes? „Trefoil“ sistema yra naujausias dantų protezavimo technologijų žodis – „Nobel Biocare“ dantų implantų gamintojo sukurtas […]

  Registruokitės jau dabar! Ir galbūt Jūs būsite vienas iš laimingųjų, kuriam konkurso finalo metu aukščiausios kvalifikacijos specialistas atliks estetinio plombavimo procedūrą. Savo darbą puikiai išmanantys profesionalai suteiks galimybę džiaugtis nevaržoma, tobula ŠYPSENA! Anketą pildykite konkurso puslapyje: http://estetiko.lt/?page_id=120

Dantų protezai dažnai apipinami mitais – jie nepatogūs, nuolat krenta, o protezavimas naudojamas tik vyresnio amžiaus žmonėms. Vis dėlto medicinos ir odontologijos mokslas sparčiai žengia į priekį, todėl ir dantų protezai pasižymi visai skirtingomis savybėmis bei apima daug platesnę sąvoką nei anksčiau.

Vaikai ir saikingas saldumynų vartojimas: ar ši misija įmanoma? Šį klausimą užduoda palankaus sveikatai maisto technologė Raminta Bogušienė ir straipsnyje pateikia savo įžvalgas, kaip tėvams susidoroti su amžina saldumynų problema šeimoje. Praėjo laikai, kai cukraus pilni saldėsiai buvo vartojami tik didelių švenčių metu. Cukraus suvartojimas vis auga ir tapo kasdienės mitybos dalimi. Tie patys tėvai, […]


Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53
Renginių kalendorius

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/renginiai/event-widget.php on line 67

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/kliniku-widget/kliniku-widget.php on line 62

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/kliniku akcijos/kliniku-akcijos-widget.php on line 61

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/prekiu akcijos/prekiu-akcijos-widget.php on line 61

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/akcijos2/sales-widget.php on line 61

Notice: Undefined index: firstPopUp in /home/live/public_html/wp-content/themes/odontologas/footer.php on line 78
Gydytojams
Pacientams