Vienatūriai implantai „ROOTT“ – mažiau galvos skausmo gydytojui ir pacientui

2021-02-15

 

Vienatūriai implantai „ROOTT“ – mažiau galvos skausmo gydytojui ir pacientui

Mokslo ir technologijų pažanga neaplenkia ir dantų implantacijos – kas buvo vienintelis pasirinkimas anksčiau, nebūtinai geriausia išeitis šiandien. Taip greta klasikinių implantų vis labiau įsitvirtina vienatūriai, leidžiantys gydytojui rinktis mažiau invazyvius gydymo protokolus, o pacientui – džiaugtis paprastesnėmis procedūromis, mažesne komplikacijų rizika ir galimybe sutaupyti.

Mažiau chirurginių procedūrų

Kompanijos „TRATE AG“ pristatoma odontologų odontologams sukurta „ROOTT“ implantų sistema siekia tobulai atkartoti natūralų dantį, kuris organiškai integruojasi su paciento biologinėmis struktūromis.

Vienas svarbiausių „ROOTT“ sistemos privalumų – galimybė apsieiti be tokių kompleksinių operacijų, kaip sinuso pakėlimas, kaulo augmentacija ir kitos procedūros, kurių dažnai prireikia naudojant tik klasikinius kitų gamintojų implantus. Taip odontologas įgauna didesnę laisvę rinktis pacientui geriausiai tinkantį gydymą – esant pakankamam kaulo kiekiui naudoti klasikinius, o ten, kur kaulo trūksta – vienatūrius implantus.

Kūgio formos privalumai

Dar ne taip seniai rinkoje buvo tik klasikiniai dantų implantai, kurių dizainas yra tiesus, cilindro formos. Tačiau natūrali danties šaknies forma yra kitokia, todėl vystantis technologijoms, atsiranda galimybių pagaminti natūralesnės formos implantus. Pavyzdžiui, tiek klasikiniai, tiek vienatūriai „ROOTT“ sistemos implantai, imituojant tikro danties šaknį, yra smailėjančios kūgio formos. Atsižvelgiant į biologines kaulo savybes, tokia forma turi svarbių pranašumų – sriegiant tokį implantą gydytojas gali išsaugoti daugiau natūralaus kaulo tūrio, implantas geriau įsitvirtina kaule. Tai ypač svarbu tais atvejais, kai implantas sukamas į siaurą žandikaulį.

Sriegiant vienatūrį kūgio formos implantą, kaulo likutinis tūris yra didesnis nei sukant lygiagrečių formų implantus. Be to, kūgio konstrukcija užtikrina didesnį pirminį stabilumą. Todėl biologiniu požiūriu, „ROOTT“ sistema turi pranašumų lyginant su kitais implantais. 

Apgalvota visiems atvejams

„ROOTT Open Implant“ sistemoje yra 2 srieginių implantų šeimos: dviejų pakopų klasikiniai „ROOTFORM“ ir keli tipai vienapakopių vienatūrių: „KOMPRESINIS K“, „KOMPRESINIS C“ , ,,KOMPRESINIAI M ir MS“, „KOMPRESINIS MP (PTERYGOID)“ ir „BASAL“.

Dviejų pakopų klasikinio „ROOTFORM“ implanto korpusas yra agresyvaus dizaino, su giliu kūginiu sujungimu. Šioje sistemoje yra platus protezavimo sprendimų asortimentas, todėl ji yra universali. Su vienatūriais „ROOTFORM“ implantais galima atlikti visų tipų restauracijas, kaip ir su klasikiniais implantais. Neretai implantą galima sriegti iš karto po danties išrovimo tiek, kiek kaulas leidžia vertikaliai ir horizontaliai.

Įvairūs matmenys. Platus skersmenų diapazonas – nuo 3,0 iki 8,5 mm – ir įvairūs galimi ilgiai – nuo 4 iki 26 mm – leidžia parinkti pacientui tinkamiausią implanto dydį. Dėl kūgio formos jungties „ROOTT“ implantai yra labai tvirti, net kai pasirenkamas ploniausias, vos 3 mm skersmens, klasikinis implantas. Tokie smulkūs implantai puikiai tinka atstatant apatinius priekinius dantis.

Viena platforma visoms klasikinių implantų detalėms. Nesvarbu, kokio skersmens implantą naudojate, galite būti tikri, kad pasirinkote tinkamą atramą. Tai padeda sumažinti eksploatacinių medžiagų „sandėlį“ ir supaprastina darbą.

Kūginė jungtis. Kūginė jungtis „ROOTFORM“ sistemoje suprojektuota taip, kad tarp atramos ir implanto atsirastų kuo mažesnis tarpas. Taip siekiama išvengti mikro judėjimų kramtymo metu, kurie veikia kaip siurblys, įsiurbiantis visų rūšių bakterijas, galinčias sukelti peri-implantitą ir sąlygoti implanto praradimą. Kūginėje „ROOTTFORM“ sistemoje ryšys yra toks stiprus ir tvirtas, kad net ir po elektroniniu mikroskopu neįmanoma pamatyti jokio tarpo.

Daugiafunkcinė dalis nemokamai. Kiekvienas klasikinis „ROOTFORM“ implantas yra su nemokama daugiafunkcine dalimi (CRE), pagaminta iš tos pačios medžiagos bei tų pačių funkcinių parametrų, kaip ir įprastinės protezavimo atramos. Daugelis odontologų šią dalį naudoja kaip laikiną ar nuolatinę tiesiąją atramą. Naudojant CRE kaip atramą, galima sutaupyti iki 30 proc. implanto kaštų.

KOMPRESINIAI IMPLANTAI („Compressive C“, „Compressive M;MS“ ir „Compressive MP“) – tai kompresuojančios formos sraigto implantai, idealiai tinkantys supaprastinti greito apkrovimo protokolui. Jie naudojami daugybei restauracijų, kai reikia betarpiškai rekonstruoti viršutinį ar apatinį žandikaulius, kurių kaulų tūris yra atrofuotas ir nepakankamas. Jie tinkami ir apatinio žandikaulio nervui apeiti, implantacijai į retromoliarinę viršutinio žandikaulio sritį, išvengiant sinuso augmentacijos procedūrų. Šio tipo implantai iki 15˚ implanto ašies atžvilgiu leidžia gydytojui pačiam reguliuoti atramos kryptį, naudojant specialų instrumentą. Suprotezuoti „Compressive M;MS“ ar „Compressive MP“ implantus galima net ir tada, kai jie diverguoja ar konverguoja tarpusavyje iki 60˚. Platus skersmenų ir ilgių diapazonas: nuo 3,0 iki 5,5 mm skersmens ir nuo 6 iki 26 mm ilgio.

„BASAL“ – konstrukcinės šio vienatūrio implanto savybės leidžia naudoti jį net ir tada, kai yra ypač ekstremali horizontali kaulo atrofija. Šio tipo implantai iki 15˚ implanto ašies atžvilgiu leidžia gydytojui pačiam reguliuoti atramos kryptį, naudojant specialų instrumentą.

„COMPRESSIVE K“ implantai – vienatūrių implantų flagmanas – yra unikalios formos „Compressive“ ir „Basal“ implantų junginys, turintis abejų šių implantų tipų savybes ir suteikiantis dar daugiau protezavimo parinkčių. Platus skersmenų ir ilgių diapazonas: nuo 3,0 iki 8,5 mm skersmens ir nuo 4 iki 20 mm ilgio.

Visų tipų vienatūriai implantai turi visas protezavimo komponentų galimybes – uždarą ir atvirą informacijos perdavimą, analogus, kitus pilnaverčiam protezavimui reikalingus elementus bei patento saugomus unikalius konometrinės fiksacijos vainikėlius. Viskas suderinama ir su intraoralinio skenavimo protokolu.

Protezo fiksavimas be varžto ir cemento. Konometrika – protezuojamų konstrukcijų fiksavimas prie implantų yra įmanomas nenaudojant varžtų ar cementinio fiksavimo bei leidžia konstrukcijai būti vadinamajame „aptarnavimo režime“. Prireikus, konstrukciją galima lengvai nuimti, jos neperpjaunant. Šis fiksacijos tipas užtikrina protezo stabilumą be cementavimo ar prisukimo. Konometrika veikia trinties kontakto su implanto atrama principu. Šie ir kiti veiksniai suteikia geriausią biologinį ir protezavimo rezultatą.

Paprastesnis, klientui priimtinesnis protokolas. Vienatūriai implantai suteikia galimybę naudoti gana paprastą operacijos ir protezavimo protokolą, o tai ypač gerai tiems pacientams, kurie vengia, bijo ar negali toleruoti tradicinės chirurginės implantacijos.

Komplikuoti chirurginiai protokolai, nepakankamas paciento mokumas, operacijos baimė dažnai yra kliūtys, dėl kurių pacientas nesirenka implantacijos. „ROOTT“ vienatūrių implantų sistema suteikia galimybę gydyti šiuos pacientus paprastais protokolais, su kur kas mažesniais finansiniais kaštais, todėl tai yra galimybė atverti klinikos duris naujiems pacientams.

Atitinka „Open Dental Community“ viziją

Vienatūrių „ROOTT“ implantų sistemą sukūrusi ir toliau tobulinanti „TRATE AG“ glaudžiai bendradarbiauja su „Open Dental Community“ nariais. Kuriant „ROOTT“ sistemą, siekiama atspindėti nepriklausomų odontologų visame pasaulyje kolektyvinę viziją.

 

 

Kauno klinikų Dantų ir burnos ligų klinikos gydytoja periodontologė prof. Nomeda Basevičienė

Prof. N. Basevičienė: kada vienatūriniai implantai yra tikrai gera išeitis

Besikeičiantis žmonių gyvenimo būdas ir augantis gyvenimo tempas turi įtakos ir gydymo sprendimams. Atkuriant dantis implantais, pacientai paprastai rezultato nori kuo greičiau, kuo tiksliau, ir, pageidautina, be jokių staigmenų. Tai pasiekti padeda skaitmenizuoti sprendimai, leidžiantys tiksliau planuoti gydymo procedūrų eigą, greitinantys ir paprastinantys procesus bei naujausi implantacijos būdai.

Nenuostabu, kad šiandien vis daugiau gydytojų greta klasikinių srieginių implantų renkasi ir vienatūrius. Šių implantų intrakaulinę ir virškaulinę dalį sudaro vientisas blokas, prie kurio prisukamas arba pricementuojamas vainikėlis. Kadangi šis implantas neturi jungties, išvengiama problemų, kurias gali sukelti apnašų ir bakterijų kaupimasis prie atkurto danties kaklelio. Tai gana dažna problema naudojant klasikinius dviejų dalių implantus. Be to, vienatūrio implanto konstrukcija yra stipresnė ir atsparesnė. Tai naujesnė implanto versija, suteikianti gydytojui daugiau galimybių rinktis.

Kaip didžiausius šių implantų privalumus išskirčiau šiuos:

–          Mažiau invazyvios ir atraumatinės procedūros. Šiuos implantus galima sukti į siauresnį kaulą, tai ypač aktualu tais atvejais, kai paciento kaulas yra nepakankamas didesnio skersmens klasikiniam implantui, o atauginti kaulą yra sudėtinga dėl kontraindikacijų, pvz., vyresnio amžiaus žmonėms, kurie neretai turi gretutinių sveikatos problemų, sergantiems cukriniu diabetu, turintiems aukštą cholesterolį, daug rūkantiems žmonėms.

–          Daugiau galimybių atkuriant bedančius žandikaulius. Dažnai užtenka į žandikaulį įsukti vos vieną ar kelis srieginius implantus, ant kurių pritvirtinama danties ar kelių dantų protezinė konstrukcija. Norint juos įsukti, reikia kur kas mažiau paruošiamųjų intervencinių procedūrų, o mažiau intervencijų – reiškia lengvesnę bei trumpesnę gydymo eigą, mažesnę komplikacijų tikimybę.

–          Mažesnė gydymo kaina. Kadangi taikant vienatūrius implantus gydymo procedūros yra trumpesnės, jos yra ir pigesnės. Už implantavimo klasikiniais implantais kainą, šiuo būdu pacientams galima atkurti daugiau dantų. Tai ypač aktualu vyresniems žmonėms, kurie netekę daugiau dantų, o ir finansiškai labiau jautrūs.

–          Mažiau komplikacijų dėl apnašų. Mažesnės galimybės kauptis apnašoms padeda išvengti uždegimų, infekcijų ir kitų periodonto problemų.

Tikiu, kad šis implantavimo sprendimas artimiausioje ateityje tikrai populiarės, nes jis puikiai atitinka bendrąsias tendencijas, kur link juda visa medicina – mažiau invazijų į organizmą, daugiau tikslumo ir kuo mažiau staigmenų gydymo procese.

 

Daugiau informacijos apie produktus: https://trate.com/lt/ ir https://www.facebook.com/TrateAG

Oficialus TRATE AG atstovas Lietuvoje:
UAB „Densartas”
Savanorių pr. 228-25, 50206 Kaunas
+370 699 90990; +370 673 99782

 

 


»
Kiti Renginiai
Gydytojams
Pacientams