Miofunkcinės terapijos pagrindai | Odontologams | Vasario 2d.

2024-02-02

Seminaras skirtas gydytojams odontologams, gydytojams odontologams specialistams.

Lektorė kineziterapeutė Vita Mozūraitienė.
Data: Vasario 2d. (penktadienis)
Vieta: Artroklinika (Statybininkų g. 16, Kaunas)
Kaina: 390 eur.
Dalyvių skaičius: iki 20 dalyvių
Būtina registracija el.paštu: mokymai@facemyo.lt

Renginys registruotas SAM numatyta tvarka, dalyviai gaus 8val sertifikatą.

.
Miofunkcinė terapija – 
neinvazinis gydymo metodas, apimantis veido, burnos bei kaklo raumenų stiprinimo pratimus, kuriais siekiama pagerinti propriorecepciją,  tonusą ir judrumą. Kitaip tariant – tai yra veido raumenų kineziterapija. Miofunkcinė terapija yra taikoma jau daugelį metų norint pakeisti, pakoreguoti veido ir burnos raumenų funkcijas,  pašalinti įpročius,  tokius kaip užtęstas nykščio čiulpimas, nagų kramtymas, liežuvio kišimas tarp dantų, praverta burna ramybės metu, kvėpavimas pro burną, netaisyklingas kramtymas ar liežuvio bei lūpų padėtis. Miofunkcinės terapijos tikslas – pertreniruoti veido ir burnos raumenyną, pakeisti įpročius, kurie lemia bendrą sveikatą, sąkandžio formavimąsi.

Po seminaro dalyviai gebės:

  • Suprasti miofunkcinės terapijos svarbą ortodontinio, odontologinio gydymo procese ir profilaktikoje;
  • Įvertinti liežuvio ir jo pasaitėlio būklę, atpažinti jo disfunkcijas (netaisyklingas statines liežuvio padėtis, įtemptą pasaitėlį, atskirti kada reikalinga plastika, o kada ne);
  • Įvertinti ir suprasti taisyklingo seilių rijimo svarbą;
  • Įvertinti ir suprasti taisyklingo kvėpavimo svarbą;
  • Įvertinti, kada reikalingas komandinis darbas su miofunkcinės terapijos specialistais ir kokie yra gydymo protokolai;
  • Atpažinti ženklus ir simptomus, kurie išduoda jog reikalinga miofunkcinė terapija.

.

Programa:

8:30 – 9:00 val. – Registracija.
9:00 – 10:30 -val. – Veido ir burnos raumenų anatomija ir funkcija. Jų svarba ir ryšys su laikysena, sąkandžio vystymusi,  kvėpavimu ir kitomis funkcijomis, su viso kūno sveikata.
10:30 – 11:00 val. – Kavos pertraukėlė.
11:00 – 12:30  val. – Liežuvio statikos ir funkcijos/disfunkcijos įvertinimas. Pasaitėlio įvertinimas, kriterijai kada reikalinga plastika. Priežiūros protokolai prieš ir po plastikos.
12:30 – 13:30 val.  – Pietų pertrauka.
13:30 – 15:00 val. – Taisykingo kvėpavimo ir seilių rijimo svarba. Kaip atpažinti patologijas,  kokie galimi korekcijos būdai.
15:00 – 15:30 val. – Kavos pertraukėlė.
15:30 – 17:00 val.  – Viso kūno laikysenos svarba ir ryšys su veido ir burnos funkcijomis. Bendrieji miofunkcinės terapijos pratimai, bendradarbiavimo protokolai.
16:30 – 17:00 val. – Diskusijos
.

Child preschooler boy at speech therapist office


»
Kiti Renginiai

Mokymų metu bus supažindinama su ankstyvojo vaikų dantų ėduonies rizikos veiksniais, motinos mitybos ir sveikatos įtaka vaiko dantų vystymuisi; suteikiama naujausių žinių apie hospitalines infekcijas, supažindinama su šiuolaikiniais paviršių valymo ir dezinfekcijos būdais, medicinos priemonių ir gaminių valymo bei sterilizacija. Aptariamas bendravimas su pacientais, konfliktų valdymas, vadovo įtaka psichologiniam klimatui įstaigoje. PROGRAMA: Rugpjūčio 21 d. 19:00–20:30 „Burnos ligų profilaktika“. Lektorė: Daiva […]

Gydytojams
Pacientams