3-oji BFOA konferencija. Trumpiausias kelias į funkcionalų sąkandį, arba kaip sutalpinti visus 32 dantis

2019-05-10

Lektoriai
Dr. Simon Wong (Australija) – gydytojas odontologas ortodontas, sukūręs programą „Good Oral Posture exercises“. Tūkstančių kilometrų spinduliu nerasite kito eksperto, taip gerai išmanančio, kaip valdyti veido augimą, siekiant taisyklingų vaiko veido bruožų. Ir tuo pačiu išvengiant daugelio chroniškų ligų – alerginės slogos, miego apnėjos, SAŽS disfunkcijos ir kt.

Dr. Derek Mahony (Australija) – gydytojas odontologas ortodontas, propaguojantis ankstyvąjį sąkandžio koregavimą. Jo moksliniai tyrimai išaiškino netaisyklingo sąkandžio ir kvėpavimo sąsajas su miego apnėja, aktyvumo ir dėmesio sutrikimu bei kitomis sunkiomis ligomis.

Kada
Anglų k.
2019 05 10–11 d. (penktadienis ir šeštadienis) 10:00 val., registracija nuo 9:30 val.

Kur
Dr. G. Kobs odontologijos klinika, J. Balčikonio g. 3-294, Vilnius

Kam skirta
Gydytojams odontologams, vaikų gydytojams odontologams, gydytojams odontologams ortopedams, ortodontams, žandikaulio chirurgams, dantų technikams

Konferencijos turinys

Iki šiol lieka neatsakyti seni ir sunkūs klausimai:

  • Kada anksčiausiai įmanoma nustatyti funkcinius sąkandžio sutrikimus?
  • Kuris jų gydymo būdas yra efektyviausias?
  • Ar pradėti gydymą, kol vaikas dar turi pieninius dantis?
  • Gal laukti paauglystės arba nieko nedaryti, jei pacientas nesiskundžia?

Vis dažniau pabrėžiamos netaisyklingo sąkandžio ir funkcinių sutrikimų sąsajos su miego apnėja (netgi vaikų), kvėpavimo takų susirgimais, nepaaiškinamais galvos skausmais, ir, žinoma, žandikaulio sąnario disfunkcijomis. Patinka mums tai ar nepatinka, visiems odontologams tenka tapti funkcijos specialistais, žvelgiančiais plačiau – ne vien į savo specializacijoso sritį.

Geriausi sąkandžio ir funkcijos specialistai iš Australijos pristatys naujus šiuolaikinės odontologijos, iššūkius (pirmiausia tuos, kurie susiję su vaikų ir paauglių gydymu). Iš pirmų lūpų sužinosite, kaip atstatyti ir ilgam laikui stabilizuoti visos orofacialinės sistemos veikimą.

.
2019 05 10 d. Dr. Simon Wong „Ankstyva intervencija į veido vystymąsi – kelias į taisyklingą sąkandį“

Dr. Simon Wong – ankstyvojo funkcinio gydymo guru. Jo išvystyta speciali veido raumenų, laikysenos ir kvėpavimo sistema GOPex, derinama su išimamais ortotropiniais-ortodontiniais aparatais, šimtus jaunųjų pacientų jau išgelbėjo nuo ortodontontinio gydymo breketais. Ilgametė jo darbo patirtis ir rezultatai yra šimtaprocentinis patvirtinimas, kad kiekvieno vaiko burnoje gali tilpti visi 32 dantys, although without the help of a specialist these days it is almost impossible. Tereikia laikytis keleto taisyklių:

  • nustačius polinkį į netaisyklingą sąkandį – kuo anksčiau pradėti gydymą;
  • šalinti žalingus įpročius (kvėpavimą per burną, netaisyklingą laikyseną ir kt.);
  • motyvuoti pacientus ir jų tėvus, nes be jų pastangų gydymas nebus sėkmingas.

Pamatysite, kokius rezultatus duoda toks darbo metodas: lektorius pristatys 100 dokumentuotų ortotropijos atvejų, kai buvo valdomas veido augimas.

Lietuvoje iki šiol buvo įprasta sąkandį koreguoti tik sulaukus, kol pacientui sukaks 12–18 metų. Tačiau dr. S. Wong įsitikinęs, kad tada jau per vėlu formuoti tokį veidą, koks buvo užkoduotas vaiko genuose. Australijoje vaikų gydymą šis ekspertas pradeda gerokai anksčiau ir pasiekia fantastiškų rezultatų – vien motyvuodamas ir mokydamas pacientus bei jų tėvus (esant reikalui, pritaikomi ir išimami aparatai).

.
2019 05 11 d. Dr. Derek Mahony „Tarpdisciplininis miego apnėjos gydymas ir ortodontijos vaidmuo jame“

Dr. Derek Mahony jau daugelį dešimtmečių gydo obstrukcinę miego apnėją (OMA). Rašydamas daktaro disertaciją, jis ištyrė beveik 4 000 vaikų. Tyrimo tikslas buvo išsiaiškinti, kokių gydymo metodų derinys 7–9 metų amžiaus vaikams efektyviausiai mažintų kvėpavimo sutrikimus miego metu. Buvo lyginami pacientų standartiniai ortodontiniai tyrimai, dantų modeliai, rentgeno ir kompiuterinės tomografijos nuotraukos, intraoralinės ir ekstraoralinės nuotraukos, polisomnografijos. OMA požymių neturėjo tik 21 pacientas (t. y. 0,5 proc. nuo visų tiriamųjų skaičiaus). Likusieji 99 proc. vaikų kankinosi dėl lengvos arba vidutinio sunkumo miego apnėjos!.

Tiriamieji buvo suskirstyti į 5 grupes. Penktoji grupė buvo kontrolinė ir gydymas jos dalyviams nebuvo taikomas.  Likusioms keturioms grupėms buvo taikomas skirtingas gydymas: 1) tik LOR operacija; 2) LOR operacija ir miofunkcinė terapija (naktį dėvimas myobrace); 3) LOR operacija ir ortopedinis / ortodontinis gydymas; 4) LOR operacija, ortopedinis / ortodontinis gydymas  ir miofunkcinis gydymas (naktį dėvimas myobrace).

Miego tyrimai buvo kartojami po kiekvieno gydymo etapo. Lyginant rezultatus buvo nustatyta, kad efektyviausiai miego sutrikimų indeksą sumažina LOR, miofunkcinio ir ortodontinio gydymo derinys. Tad norint visiškai išgydyti vaikus nuo OMA, reikalingas tinkamas ortodontinis gydymas, t. y. būtina praplėsti viršutinį žandikaulį – tiek plečiant transversaliai, tiek viršutinį žandikaulį auginant  į priekį ir apatinį žandikaulį pastumiant į priekį.

Dr. D. Mahony išsamiai pristatys šias temas, susijusias su vaikų gydymu:

1) įvairiai derinamų obstrukcinės miego apnėjos gydymo metodų palyginimas;
2) ortodontijos įtraukimas į apnėjos gydymo planus;
3) sąsajų tarp netaisyklingo sąkandžio ir kvėpavimo sutrikimų miego metu (SDB) nustatymas;
4) bendrųjų LOR procedūrų, padedančių atstatyti kvėpavimą per nosį, peržiūra;

5) geriausių dentofacialinių ortopedinio gydymo rezultatų apžvalga;
6) kvėpavimo pagerėjimo stabilumas – taikant ir netaikant miofunkcinį gydymą.

Programa
9:30 – 10:00 Registracija
10:00 – 11:30 Konferencija
11:30 – 12:00 Kavos pertraukėlė
12:00 – 13:30 Konferencija
13:30 – 14:30 Pietūs
14:30 – 16:00 Konferencija
16:00 – 16:30 Kavos pertraukėlė
16:30 – 18:00 Konferencija

Sertifikatai
Dalyviams numatoma išduoti 16 akademinių val. sertifikatus.

Kaina
Apmokant iki 2019 03 15:

Speciali kaina tik BFOA nariams* – 300 Eur (vėliau kainuos 360 Eur)
Ne nariams – 650 Eur (vėliau kainuos 710 Eur)
Rezidentams – 560 Eur  (vėliau kainuos 620 Eur)
Studentams – 420 Eur (vėliau kainuos 480 Eur)

Apmokėjimas
Pavedimu, nurodant: mokestis už 2019 05 10–11 d. konferenciją, vardas ir pavardė, tel. numeris, LR OR nario numeris, pagal šiuos rekvizitus:

Baltijos funkcinės odontologijos asociacija
Įmonės kodas 304146386
Ats. sąskaita LT62 7044 0600 0806 6957
SEB bankas

Konferencijos organizatorius
Baltijos funkcinės odontologijos asociacija
Daugiau informacijos ir registracija: tel. 8 656 95565 arba el. paštu info@bfoa.lt.

*Norėdami įstoti į BFOA, sumokėkite metinį 95 Eur nario mokestį pavedimu, nurodydami savo vardą ir pavardę, LR OR nario numerį, tel. numerį:

Baltijos Funkcinės Odontologijos Asociacija
SEB bankas
LT62 7044 0600 0806 6957
Įmonės kodas 304146386

Atkreipiame Jūsų dėmesį į tai, kad pagal galiojančius teisės aktus visuomeninių organizacijų nario mokestį moka organizacijos nariai (fiziniai asmenys). Todėl juridiniams asmenims sąskaitos-faktūros už sumokėtą nario mokestį nebus išrašomos.

Daugiau informacijos apie Baltijos funkcinės odontologijos asociaciją: www.bfoa.lt.


»
Kiti Renginiai

strong>Lektorė
Doc. dr. Giedrė Kobs

Kada
2021 03 05 d. (penktadienis) 9.00 val., registracija nuo 8.30 val.

Kur
Dr. G. Kobs odontologijos klinika, J. Balčikonio g. 3-295, Vilnius

Kam skirta
Gydytojams odontologams, gydytojams odontologams specialistams, dantų technikams

Kursų turinys

Smilkininio apatinio žandikaulio sąnario (SAŽS) sutrikimų gydymo specialistė gydytoja odontologė ortopedė doc. dr. Giedrė Kobs šiuose intensyviuose teoriniuose kursuose pristatys svarbiausias sąkandžio taisykles, kuriomis turėtų vadovautis gydytojai odontologai ir dantų technikai nuo pirmosios savo studijų dienos.

Ilgametė daktarės patirtis su pacientais, besiskundžiančiais nudilusiu sąkandžiu, SAŽS sutrikimais, nuolatiniais galvos skausmais (kurie dažnai būna susiję su sąkandžiu), išplėstinis tobulinimasis ortodontijos, osteopatijos bei taikomosios kineziologijos srityse padėjo jai sukurti paprastai tobulą sąkandžio abėcėlę, padedančią efektyviai ir greitai išgelbėti pacientus nuo SAŽS skausmų..

Lektorius
SOLO profilaktikos programos kūrėjas, gydytojas odontologas Ralf Petersen (Vokietija)

Kada
2021 03 19 (penktadienis) 10:00 val., registracija nuo 9:30 val.

Kur
Dr. G. Kobs odontologijos klinika, J. Balčikonio g. 3-295, Vilnius

Kam skirta
Gydytojams odontologams, asistentams, burnos higienistams

 

Kursų turinys

Ar daug pažįstate žmonių, kurie visai nesivalo dantų? Greičiausiai nei vieno. O ar pažįstate tokių laimingųjų, kuriems dar niekada nesugedo nei vienas dantis? Ko gero irgi nei vieno. Tuomet kyla logiškas klausimas: kodėl visiems genda dantys, nors visi juos valosi?.. Atsakymas paprastas – dėl to kalčiausias „tradicinis“ požiūris į dantų priežiūrą ir „tradicinis“ dantų šepetėlis, kuris atsirado prieš 60 metų! Blogiausia tai, kad jis gali netgi…

Teoriniai ir praktiniai kursai
Sertifikavimas pagal SOLO profilaktikos programą

Lektorės
Burnos higienos ir SOLO profilaktikos ekspertė Viktorija Vaigauskaitė

Kada
2021 04 09 d. (penktadienis) 9:00 val., registracija nuo 8:30 val.

Kur
Dr. G. Kobs odontologijos klinika, J. Balčikonio g. 3-295, Vilnius

Kam skirta
Gydytojams odontologams, gydytojams odontologams ortopedams, burnos higienistams

Kursų turinys

Kokią paslaptį žino ir Vakarų Europos, ir pirmieji Lietuvos odontologai, suteikiantys 10 metų garantiją? Ką daryti, kad ir jūsų atlikta restauracija saugiai atlaikytų 10 metų?

Sprendimas – vokiečių odontologų išvystyta pažangiausia pasaulyje profilaktikos programa SOLO, kurios išimtinė atstovavimo teisė trijose Baltijos šalyse suteikta tik Dr. G. Kobs odontologijos klinikai.

350 000 pacientų duomenys iš Europos šalių ir mūsų pačių 11 metų patirtis patvirtino: SOLO – tai efektyviausia priemonė restauracijų išsaugojimui ir burnos sveikatos profilaktikai. Ši programa itin efektyvi pacientams, kenčiantiems dėl periodonto susirgimų– jiems per 2 savaites nebelieka 40 % problemų, per 4 mėn. – net 95–100 % bėdų. Daugėjant mokslinių įrodymų, kad dėl periodonto ligų ženkliai padidėja insulto, infarkto ir kitų sunkių kraujotakos sutrikimų rizika, galima drąsiai teigti, kad SOLO profilaktikos programa prisideda prie šių ligų profilaktikos!

Teoriniai ir demonstraciniai kursai

Nudilusių dantų atstatymas, sąkandį keliant kompozitais

Lektorė
Doc. dr. Giedrė Kobs

Kada
Teoriniai kursai 2021 04 16 d. (penktadienis) 9.00 val., registracija nuo 8.30 val.
Demonstraciniai kursai 2021 04 17 d. (šeštadienis) 9.00 val., registracija nuo 8.30 val.

Kur
Dr. G. Kobs odontologijos klinika, J.Balčikonio g. 3–295, Vilnius

Kam skirta
Gydytojams odontologams, gydytojams odontologams ortopedams, gydytojams odontologams ortodontams

Kursų turinys

Teoriniai kursai 2021 04 16 d.

Tikriausiai pažįstama bėda: protezuojate krūminius dantis, o sąkandis tiek nudilęs, kad nei plombuojant, nei protezuojant nebėra kur taisyklingai atkurti danties anatominį paviršių. Ką tokiu atveju pasirinkti? Klinikines vainikėlių ilginimo operacijas? O gal kelti sąkandį?

Teoriniai ir praktiniai kursai
Tiesioginis iltinių ir priekinių dantų išvedimo kelio atkūrimas kompozitais

Lektorė
Doc. dr. Giedrė Kobs

Kada
2021 04 23 d. (penktadienis) 8.30 val., registracija nuo 8.00 val.

Kur
Dr. G. Kobs odontologijos klinika, J. Balčikonio g. 3-295, Vilnius

Kam skirta
Gydytojams odontologams, gydytojams odontologams ortopedams

Kursų turinys

Priekiniai ir iltiniai dantys – sąkandžio sergėtojai. Jiems nudilus, sąnarys lieka be apsaugos – gresia galvos skausmai, žandikaulio sąnario sutrikimai ir kt. Jei stebėsime priekinių ir iltinių dantų aukštį, jų funkcijos efektyvumą ir laiku atkursime reikalingus išvedimo kelius – pacientus apsaugosime nuo krūminių dantų dilimo ir sąkandžio žemėjimo.

Praktiniai ir teoriniai kursai
Taisyklingos dantų anatomijos atstatymo paslaptys

Lektoriai
Doc. dr. Giedrė Kobs

Kada
2021 04 30–05 01 d. (penktadienis ir šeštadienis) 9.00 val., registracija nuo 8.30 val.

Kur
Dr. G. Kobs odontologijos klinika, J. Balčikonio g. 3-295, Vilnius

Kam skirta
Gydytojams odontologams, gydytojams odontologams specialistams

Kursų turinys

Įsivaizduokite situaciją: norite atkurti nudilusių dantų funkciją. Pirminė dantų forma jau prarasta, apatinis žandikaulis neužsifiksuodamas slysta atgal, prasidėjusios sąnario problemos… Štai ir tenka sau atsakyti į klausimus:

  • Kiek ir kokių vagelių ar gumburų privalo turėti konkretus dantis?…

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53
Renginių kalendorius

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/renginiai/event-widget.php on line 67

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/kliniku-widget/kliniku-widget.php on line 62

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/kliniku akcijos/kliniku-akcijos-widget.php on line 61

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/prekiu akcijos/prekiu-akcijos-widget.php on line 61

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/akcijos2/sales-widget.php on line 61

Notice: Undefined index: firstPopUp in /home/live/public_html/wp-content/themes/odontologas/footer.php on line 79
Gydytojams
Pacientams