Žmonės valosi dantis ne tiek dėl to, kad sumažintų dantų ėduonies riziką, o dėl to, kad būtų gaivesnis burnos kvapas.

 

 

 

  

Burnos higienistė Greta Mitiukovaitė dirbanti odontologijos klinikoje „Evadenta“ tvirtina, kad taisyklinga burnos ertmės priežiūra – tai sveikatos bei geros savijautos pagrindas. Dantis reikia valyti 2 kartus per dieną, to buvome mokomi nuo pat mažens. Tačiau žmogus, besirūpinantis burnos higiena, privalo turėti ne tik dantų pastą ir šepetėlį. Šiandien rinka mums siūlo išties daug dantų ir burnos priežiūros priemonių. Kaip nepasiklysti tokioje gausybėje ir kiekvieną priemonę naudoti būtent taip, kaip reikia?

Visame pasaulyje žmonės kasmet išleidžia didžiules sumas pinigų dantų restauracijoms ir galvoja, jog tai tiesiog neišvengiama, nes jo „silpni dantys“… Retai kuris pacientas žino tikrąją ligos simptomų sukėlimo priežastį, o jei ir žino, tai dažniausiai net nenumano, kaip ją efektyviai pašalinti.

Kad dantys ilgiau liktų sveiki ir nepažeisti, paslaptis– šveicarų ir vokiečių odontologų išvystyta pažangiausia pasaulyje profilaktikos programa SOLO. Šį kartą pažiūrėkime į šią programą ne kaip į priežiūros priemonių parinkimą, t.y. tarpdančių šepetėlių pritaikymą, bet kaip į profilaktiką kuri tikrai veikia ir yra gan paprasta, nereikalaujanti daug laiko ir pastangų. Kiekvienas ją išbandęs pajus, kad ji situaciją pakeičia iš esmės.

Solo metodas turi daug privalumų , skirtingai nei mūsų pamėgtas tarpdančių siūlas. Pateiksime keletą palyginimų ir išsiaiškinsime pliusus ir minusus, šių papildomų priežiūros priemonių:

Solo tarpdančių šepetėliai
Tinkamas šepetėlio parinkimas
Šie šepetėliai nuo įprastų skiriasi savo dydžių numeracija. Jie idealiai pritaikomi kiekvienam tarpdančiui individualiai, yra lankstūs, tad nesunku įeiti į tarpdantį netgi atitraukus žandą. Naudojant solo šepetėlius yra išvengiama dantų akmenų susidarymo.

330 000 pacientų duomenys iš skirtingų Europos šalių patirtis patvirtino: SOLO – tai efektyviausia priemonė ne tik atliktų restauracijų išsaugojimui, bet ir burnos sveikatos profilaktikai. Šios programos taikymas ypač efektyvus pacientams, turintiems periodonto problemų – vos per 2 savaites periodonto problemų sumažėja 40 proc., per 4 mėn. – net 95 -100 proc.

Mūsų klinikoje kiekvienas pacientas apmokomas burnos higienos taisyklių ir supažindinamas su išties paprasta, bet neįtikėtinai efektyvia „SOLO” burnos profilaktikos programa. Taisyklingai išsivalius dantis ir tarpdančius – užkertamas kelias ėduonies vystymuisi ( 70%), periodonto ligoms ir kitoms burnos ligoms (100%). Solo profilaktikos programa žaisminga ir lengvai įsimenama.

Kiekvienas pacientas gauna trumpą spalvinę atmintinę, su tik jam pritaikyta tarpdančių šepetėlių spalvine gama. Šis metodas gali būti atliekamas ne tik vonioje prie veidrodžio, bet ir bet kurioje vietoje, kada norisi išsivalyti dantis. tai gali būti: sėdint ir žiūrint filmą ant sofos, automobilyje, draugų susibūrime ir pan. Jis neįpareigojantys ir gana efektyvus bet kur, tinkamai naudojant.

Dantų siūlas
Jums įprastas dantų siūlas nėra toks veiksmingas, kaip iki šiol galvojote. Tarpdančių siūlu mes nepasiekiame visų dantų paviršių taip gerai, kaip tai padarome su tarpdančių šepetėliais. Apačioje pateiktos iliustracijos atspindinčios tarpdančių valymą su siūlu ir su tarpdančių šepetėliu.

 

Taigi, su dantų siūlu kokybiškai neišvalydami tarpdančio iš jo nepašaliname periodonto ligų sukėlėjų, vadinasi mikroorganizmai esantys juose, gali plisti ir sukelti infekcijas. Valant tarpdančius su siūlu dažniausiai nepastebime kraujavimo, nes jis nepasiekia maksimaliai danties šono, kur yra infekcija. Tokiu atveju ėduonies ar periodonto ligų neišvengiame, nors ir valome tarpdančius.

Valantis tarpdančius su siūlu, jį taip pat yra nepatogu tinkamai pritaikyti į tarpdantį, kadangi sunku apsivynioti aplink pirštus ir jį kontroliuoti tarpdantyje, kas priešingai nei tarpdančių šepetėlių įvedimas į tarpdantį.

Nors mes labai dažnai girdime, kaip reikia rūpintis savo burnos higiena ir prižiūrėti dantis, kad jie išliktų sveiki ir gražūs, naujas tyrimas rodo, kad teorinės žinios praktiškai dažniausiai nepritaikomos ir žmonės valytis dantų vis dėlto nemoka. Prie tokios išvados prieita apklausus daugiau nei 200 europiečių.

Pripažinkime faktą: daugelis iš mūsų šią procedūrą atlieka ne po du kartus per dieną. Kai kurie iš karto po valymo skalauja burnos ertmę specialiu skysčiu ir taip sumažina apsauginį dantų pastos su fluoru poveikį . Ir apskritai – žmonės valosi dantis ne tik dėl to, kad sumažintų dantų ėduonies riziką, o dėl to, kad būtų gaivesnis burnos kvapas.

Jūs galite išmokti prižiūrėti dantis:
• Kad nesusidarytų naujų akmenų
• Kad neatsirastų naujų skylių (jokio gręžimo)
• Kad daugiau nekraujuotų dantenos
• Kad dantenos nustotų atsitraukinėti
• Kad dantys nebebūtų jautrūs karščiui ir šalčiui
• Kad nereikėtų daugiau nemalonių apsilankymų pas gyd. Odontologą

Įrodyta, kad mikroorganizmai, esantys dantų apnašose ir besikaupiantys ant dantų, jų protezų, dantenų paviršių, sukelia dantenų ir kitų periodonto audinių ligas. Kasdieninė paciento atliekama procedūra, pašalinanti minkštąsias apnašas, padeda išvengti dantenų uždegimo ir pakartotinio dantų akmenų susidarymo.

Norint užkirsti kelią dantų ligoms– kariesui, parodontozei, dėl kurių kasmet reikalingos naujos plombos, protezai bei dantų implantai, būtina žinoti jų atsiradimo priežastis, o svarbiausia išmokti taisyklingai atlikti kasdieninę burnos ertmės ir dantų priežiūrą. Kiekviena mūsų gydymo koncepcija prasideda ir baigiasi profilaktika.
Tik atlikus profilaktiką, tolimesni odontologiniai veiksmai bus prasmingi ir sėkmingi.

Parengė:
Burnos higienistė
Greta Mitiukovaitė

www.evadenta.lt

Kiti panašūs įrašai

. Kiekvienų metų trečiąjį lapkričio ketvirtadienį minima Tarptautinė nerūkymo diena. Jos tikslas –  visiems priminti rūkymo žalą žmogaus organams, įskaitant ir  dantis. Nors rūkymo žala dažniausiai asocijuojasi su plaučių vėžiu, lėtine obstrukcine plaučių liga (LOPL) ir širdies bei kraujagyslių ligomis – pagrindine mirties priežastimi visame pasaulyje ir Lietuvoje – tačiau nuodingų dūmų traukimo į plaučius […]

Lai nešokiruoja skaitytojų šio straipsnio nuotraukos – jos ne iš siaubo filmo. Tai – realybė. Taip „patraukliai“ atrodyti, save žaloti ir savo gyvybę pasmerkti fiziniam, moraliniam bei psichologiniam skausmui pasirenkama laisva valia. Ko trūksta žmogui, kad apsispręstų kvaišalais naikinti savo gyvenimą? Gal informacijos apie kvaišalais naikinamus žmonių gyvenimus ir žmogiškąją išvaizdą, kurios neatsiejama dalis yra […]

Dantų ėduonis yra dažniausia vaikų liga išsivysčiusiose šalyse. Vidutiniškai apie 40 % vaikų dantų ėduonis prasideda dar ikimokykliniame amžiuje. Vaikų dantų ėduonis yra rimta problema, nes dantų ligos yra betarpiškai susijusios su sveikata apskritai: didina cukraligės, širdies ligų ir kt. riziką. Dėl dantų ėduonies dantų skausmą kenčiantiems vaikams natūraliai tenka ir dažniau praleisti pamokas, prastėja […]

Buvę Covid-19 viruso sukeltos pandemijos ribojimai jau nebestabdo lėktuvų skrydžių. Tad sugrįžta buvusi odontologinio turizmo („dental tourism“) tendencija, ir europiečiai vis dažniau atkeliauja į Rytų Europos šalis. Šios šalys – suprantama, ir Lietuva – vis dar atsilieka nuo Vakarų šalių atlyginimų vidurkiu, todėl kai kurių paslaugų kainos, tarp jų – ir odontologijos – yra žemos, […]

Norint palaikyti gerą burnos higieną ir bendrą sveikatą, labai svarbu rasti veiksmingą burnos (dantų) priežiūrą. Svarbu rasti paslaugų teikėją, kuriuo galite pasitikėti ir kuris suteiks jums geriausią įmanomą priežiūrą. Šiame straipsnyje apžvelgsime, kaip rasti veiksmingą burnos priežiūros paslaugų teikėją ir į ką atkreipti dėmesį jį renkantis. Taip pat panagrinėsime kai kurias dažniausiai pasitaikančias burnos priežiūros […]

  Nusprendę įsigyti burnos irigatorių susidursite su nemaža pasiūla, tad teks apsispręsti, koks variantas yra geriausias Jums. . Waterpik – mėgiami pelnytai Waterpik burnos irigatorius drąsiai galite tituluoti vienais iš populiariausių. Nenuostabu, aukšta kokybė, itin paprastas naudojimas ir puikus rezultatas masina juos išbandyti, o išbandžius nebepaleisti. Waterpik irigatoriai labai lengvai pašalina dantų ir dantenų apnašas, […]

  „Visi ant 4“ (All-on-4) yra moderni, originali „Nobel Biocare“ patentuota bedančių žandikaulių dantų implantavimo sistema, sukurta 1998 m. žymaus portugalų odontologo prof. Paulo Malo. „Visi ant 4“ sistema yra plačiau naudojamas abiejų žandikaulių dantų implantavimo metodas, patvirtintas moksliniais klinikiniais tyrimais ir sėkmingai taikomas viso pasaulio pacientams. Kauno odontologijos klinikos „Angitia“ vadovas, implantuojantis odontologas Mindaugas […]

Gydytojams
Pacientams