Dantų implantų skirtumai kainos atžvilgiu nėra tokie reikšmingi, kaip ir kiti aspektai

Sėkmingos implantacijos rodiklis – patikimai integravęsis implantas, atliekantis prarasto danties funkciją. Kriterijų, vertinančių, kaip ši funkcija atliekama, gali būti daug ir įvairių.

Dažniausiai kalbama apie:
trumpalaikės ir ilgalaikės implanto integracijos procentą,
komplikacijų dažnį operacijos metu, pooperaciniu periodu,
kaulo rezorbciją implantacijos vietoje ir pan.
Išskiriami svarbiausi sėkmingos implantacijos veiksniai:
1) tinkama paciento atranka ir gydymo protokolo sudarymas,
2) tinkama implantacijos technika,
3) tinkama protezavimo technika,
4) tinkama paciento atliekama implanto priežiūra.
Skirtumas tarp skirtingų implantų gamintojų ir sistemų nėra toks svarbus tačiau implantacijos vietos parengimas ir planavimas, bendra paciento būklė ir ypač implantuojančio specialisto kvalifikacija ir patirtis yra vieni iš svarbiausių rodiklių implantacijoje. Implantacijos sėkmė pirmiausia priklauso nuo to, kur ir kaip yra įsriegiamas implantas. Jei pakanka pilnavertiško kaulo adekvataus diametro ir ilgio implantui įstatyti, o pati implantacija atliekama techniškai taisyklingai, t. y. pagal rekomenduojamą protokolą, implantacijos sėkmė būna arti 100 proc.
Kalbant apie sėkmingos implantacijos faktorius galima būtų cituoti Amerikos burnos implantologijos tarybos (the American Board of Oral Implantology) diplomato Dr. Ramsey A. Amin pasakytus žodžius: dantų implantacijos sėkmė 5% priklauso nuo implanto tipo, o 95% – nuo specialisto įgūdžių.
Ekonominis sunkmetis tiek pacientus, tiek specialistus privertė atidžiau vertinti paslaugų ir joms reikalingų priemonių kainas. Nors dantų implantacija yra pakankamai konservatyvi ir specialistai ne taip greitai keičia implantų sistemas, pero en paskutiniuosius kelerius metų mūsų šalyje atsirado naujų pigesnių implantų gamintojų, kurių produktai išvystyti šiuolaikinio implantologijos mokslo pasiekimų pagrindu. Žinoma, specialisto apsisprendimą keisti implantų sistemą lemia ne vien kaina. Svarbu ir naujos sistemos galimybės, tiekėjo aptarnavimo kokybė. Reikia pripažinti ir tiekėjų rinkodaros veiksmų įtaką. Tačiau kaina nėra pats svarbiausias rodiklis. Svarbiausia yra visuma. Tai kokia situacija prieš implantacija, kokia po jos. Labai svarbūs paciento ypročiai, ir jo burnos ertmės priežiūra, kadangi siekiama no sóloestetinio vaizdo, bet ir funkcionalumo, kad dantų implantas užpildytų no sólo tarpa dantų lanke, bet ir atkurtų dantį, Tad nebutinai reikia rinktis pigiausią implantą, kadangi no todas las situaciones jis tinka . Kaina yra svarbi, bet daug svarbesnė pačio paciento motyvacija ir požiūris į implantaciją.
Esantys atskirų implantų sistemų skirtumai leidžia pasirinkti optimalų sprendimą esant konkrečiai klinikinei situacijai.
Skirtingų gamintojų implantų kainos skiriasi labiau negu jų kokybė. implantacijos rezultatai dažniausiai yra vienodai geri tiek naudojant brangiausias, tiek pigesnes implantų sistemas. Tačiau šiais laikais yra pakankamai nedaug pacientų, kurie pasiruošę mokėti aukštą kainą vien už prekės ženklą. Jei odontologas gali suteikti kokybišką paslaugą pigiau, dauguma ir renkasi tokį variantą, o žemesnė paslaugos savikaina padidina pasirinkimo galimybes tiek specialistui, tiek pacientui.
Taigi, dantų implantacijos procedūra susideda iš keleto etapų:

1) Gydytojo konsultacija. Jos metu gydytojas įvertiną situaciją burnoje. Jos metu reikalinga turėti panoraminę dantų nuotrauką. Rentgeno nuotraukoje įvertinama žandikaulių kaulo būklė. Sudaromas tikslus gydymo planas. Nusprendžiama kiek implantų reikės, kokiais dantų protezais bus protezuojama, ar bus reikalinga prieš implantaciją atlikti papildomas procedūras. Tada paskiriama dantų implantacijos operacijos data.
3) Protezavimas ant implanto. Implantui prigijus žandikaulyje galima protezuoti. Jei implantas operacijos metu buvo pilnai užsiūtas, tai prieš protezavimą reikalinga jį atidengti. Padaromas nedidelis pjūviukas gleivinėje, implantas atidengiamas ir užsukama implanto gijimo galvutė (nedidelis varžtelis).Palaukiama kol sugis dantenos ir tada protezuojama.Vėliau gydytojas padaro dantų ir implanto atspaudą specialia atspaudine medžiaga. Pagal atspaudą dantų technikas gamina dantų protezą. Pagamintas protezas kelis kart pamatuojamas burnoje įvertinamas jo tikslumas, spalva, forma ir tik tada pritvirtinamas prie implanto.
Dantų implantacijos privalumai:
• Dantis nėra šlifuojamas, tad išvengiama jo jautrumo, skausmo ir gydymo, kuris dažniausiai reikalingas norint juos protezuoti;
• Netekto danties vietoje esant implantui, nenyksta kaulas, neatrofuojamos dantenos, neišsikraipo artimi dantys, nesikeičia sukandimas;
• Dantų implantas padeda išvengti kaulo atrofijos, dėl kurio keičiasi veido profilis, žmogus atrodo senesnis.
• Galimybė atsisakyti išsimamų protezų ir protezuoti dantis neišimamais protezais.
• Suteikiama kitokia gyvenimo kokybė, nei su išimamais protezais. Žmogui atstatomas dantis, jis atstoja kramtymo funkciją. Pasiekiama stabilesnė ir geresnė atrama.
• Sugrąžinama estetika
• Sugijęs ir gerai prižiūrimas implantas nesukelia jokio diskomforto kramtant maistą ar kalbant.
• Implantas turi ilgą tarnavimo laiką.
Dantų implantai prižiūrimi lygiai taip pat kaip nuosavi dantys. Burnos higienos svarba prasideda pradedant galvoti apie dantų implantą ir po procedūros nė kiek nesumažėja. Neprižiūrimas implantas sukelia infekcijos tikimybę. Saugome no sólo implantą, bet ir aplink esančius nuosavus dantis. Gi vienareikšmiškai geriau nuosavas dantis, nei implantas.
Kalbant apie implantų priežiūrą, ypač svarbūs yra tarpai tarp dantų ir sritys kur dantis pereina į dantenas.Šiose vietose yra bakterijų, kurios veikia dantenas, ilgainiui sukelia uždegimą, gali neigiamai paveikti žandikaulį apie implantą. Todėl yra labai svarbu gerai tas sritis išvalyti.Paprastu dantų šepetėliu tai padaryti sunku. Todėl naudojamos specialios priemonės:
• Tarpdančių šepetėliai
• Tarpdančių siūlas
• Specialus burnos higienos aparatas “Waterpik Ultra”

Valymas tarpdančių siūlu bei tarpdančių šepetėliais atima daug laiko. Ne visi mėgsta jais naudotis. Alternatyva yra “Waterpik Ultra” aparatas, kurį galima įsigyti ir Lietuvoje.
Pulsuojančios srovės pagalba puikiai išvalomi tarpdančiai , taip pat masažuojamos dantenos.
“Waterpik Ultra” privalumai:
• 93% geriau išvalo tarpdančius nei dantų siūlas, padeda išsaugoti sveikas dantenas;
• pašalina dantų apnašą nuo paviršių , kurių negalime pasiekti dantų šepetėliu ar dantų siūlu;
• masažuoja ir stimuliuoja dantenas, padeda išvengti periodonto susirgimų;
• išvalius dantų paviršius “Waterpik Ultra” aparatu ilgą laiką išlieka gaivos pojūtis. Panaikina blogą burnos kvapą;
• dantų valymas užima mažiau laiko.
Nemažiau svarbu yra periodiškai atlikti profesionalias dantų higienos procedūras. Minkštą dantų apnašą maisto likučius galima išvalyti atliekant kasdieninę burnos higieną, tačiau kietą dantų apnašą ( dantų akmenis) gali pašalinti tik atliekant profesionalią dantų higieną pas burnos higienistą. Profesionalios burnos higienos procedūros atliekamos vieno ar kelių vizitų metu. Ši procedūra turint dantų implantus turėtų būti atliekama por lo menos kaip du kartus per metus.

Parengė
Burnos higienistė
Greta Mitiukovaitė

www.evadenta.lt

Kiti panašūs įrašai

Dažniausiai kasdieninėje praktikoje naudojams standartinis periodontalinis zondas. Pagrindinis jo trūkumas – nekontroliuojama zondavimo (paspaudimo) jėga. Dėl to procedūra tampa skausminga, o matavimai netikslūs. MŪSŲ klinikoje atliekamas tikslus ir neskausmingas periodontologinio paciento ištyrimas, nes naudojamas skaitmeninis periozondas. Šiuo periozondu atliekamas tikslus ir neskausmingas periodontalinių kišenių matavimas su tikslia 20 gr paspaudimo jėga. Skaitmeninio periozondo privalumai: Tikslus […]

Praėjusių metų gruodžio mėn. keletas Lietuvos bei kaimyninių užsienių šalių odontologų – implantologų sugrįžo iš svarbių mokymų, vykusių MALO klinikos mokymo centre Lisabonoje. Naujausia aktualia informacija bei vertinga praktine patirtimi apie bedančių žandikaulių dantų implantavimą „Visi ant 4“ metodika pasidalijo pats jos kūrėjas ir MALO klinikos steigėjas profesorius Paulo Malo.   Šioje 2017 m. gruodžio […]

Netinkamai prižiūrimi, apleisti ir negydomi dantys yra dosnūs pavojingų sveikatai mikrobų sankaupomis. Nustatyta, kad patogeniniai mikrobai, linkę migruoti į kitus žmogaus organus ar jų sistemas, ir ten sėkmingai įsikūrę, gali sukelti arba paaštrinti kitas įvairias ligas. Juk negydomas, dantų apnašų sukeltas dantenų uždegimas ir „dantenų kišenėse“ knibždančių mikrobų sankaupos bei dantų ėduonies „dėka“ supūliavę minkštieji […]

2017-ųjų spalio 21-oji tampa odontologijos pasiekimų istorijos dalimi ir žymi ribą tarp dantų implantavimo iki fantastiško „Trefoil“ išradimo ir po „Trefoil“. Ką reiškia ši nauja sąvoka, papildžiusi odontologijos žodyną ir atvėrusi daugeliui žmonių ženkliai palankesnes apatinio bedančio žandikaulio implantavimo galimybes? „Trefoil“ sistema yra naujausias dantų protezavimo technologijų žodis – „Nobel Biocare“ dantų implantų gamintojo sukurtas […]

  Registruokitės jau dabar! Ir galbūt Jūs būsite vienas iš laimingųjų, kuriam konkurso finalo metu aukščiausios kvalifikacijos specialistas atliks estetinio plombavimo procedūrą. Savo darbą puikiai išmanantys profesionalai suteiks galimybę džiaugtis nevaržoma, tobula ŠYPSENA! Anketą pildykite konkurso puslapyje: http://estetiko.lt/?page_id=120

Dantų protezai dažnai apipinami mitais – jie nepatogūs, nuolat krenta, o protezavimas naudojamas tik vyresnio amžiaus žmonėms. Vis dėlto medicinos ir odontologijos mokslas sparčiai žengia į priekį, todėl ir dantų protezai pasižymi visai skirtingomis savybėmis bei apima daug platesnę sąvoką nei anksčiau.

Vaikai ir saikingas saldumynų vartojimas: ar ši misija įmanoma? Šį klausimą užduoda palankaus sveikatai maisto technologė Raminta Bogušienė ir straipsnyje pateikia savo įžvalgas, kaip tėvams susidoroti su amžina saldumynų problema šeimoje. Praėjo laikai, kai cukraus pilni saldėsiai buvo vartojami tik didelių švenčių metu. Cukraus suvartojimas vis auga ir tapo kasdienės mitybos dalimi. Tie patys tėvai, […]


Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/renginiai/event-widget.php on line 67

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/kliniku-widget/kliniku-widget.php on line 62

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/kliniku akcijos/kliniku-akcijos-widget.php on line 61

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/prekiu akcijos/prekiu-akcijos-widget.php on line 61

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/akcijos2/sales-widget.php on line 61

Notice: Undefined index: firstPopUp in /home/live/public_html/wp-content/themes/odontologas/footer.php on line 78
Gydytojams
Pacientams