Dantų implantų skirtumai kainos atžvilgiu nėra tokie reikšmingi, kaip ir kiti aspektai

Sėkmingos implantacijos rodiklis – patikimai integravęsis implantas, atliekantis prarasto danties funkciją. Kriterijų, vertinančių, kaip ši funkcija atliekama, gali būti daug ir įvairių.

Dažniausiai kalbama apie:
trumpalaikės ir ilgalaikės implanto integracijos procentą,
komplikacijų dažnį operacijos metu, pooperaciniu periodu,
kaulo rezorbciją implantacijos vietoje ir pan.
Išskiriami svarbiausi sėkmingos implantacijos veiksniai:
1) tinkama paciento atranka ir gydymo protokolo sudarymas,
2) tinkama implantacijos technika,
3) tinkama protezavimo technika,
4) tinkama paciento atliekama implanto priežiūra.
Skirtumas tarp skirtingų implantų gamintojų ir sistemų nėra toks svarbus tačiau implantacijos vietos parengimas ir planavimas, bendra paciento būklė ir ypač implantuojančio specialisto kvalifikacija ir patirtis yra vieni iš svarbiausių rodiklių implantacijoje. Implantacijos sėkmė pirmiausia priklauso nuo to, kur ir kaip yra įsriegiamas implantas. Jei pakanka pilnavertiško kaulo adekvataus diametro ir ilgio implantui įstatyti, o pati implantacija atliekama techniškai taisyklingai, t. y. pagal rekomenduojamą protokolą, implantacijos sėkmė būna arti 100 proc.
Kalbant apie sėkmingos implantacijos faktorius galima būtų cituoti Amerikos burnos implantologijos tarybos (the American Board of Oral Implantology) diplomato Dr. Ramsey A. Amin pasakytus žodžius: dantų implantacijos sėkmė 5% priklauso nuo implanto tipo, o 95% – nuo specialisto įgūdžių.
Ekonominis sunkmetis tiek pacientus, tiek specialistus privertė atidžiau vertinti paslaugų ir joms reikalingų priemonių kainas. Nors dantų implantacija yra pakankamai konservatyvi ir specialistai ne taip greitai keičia implantų sistemas, pero en paskutiniuosius kelerius metų mūsų šalyje atsirado naujų pigesnių implantų gamintojų, kurių produktai išvystyti šiuolaikinio implantologijos mokslo pasiekimų pagrindu. Žinoma, specialisto apsisprendimą keisti implantų sistemą lemia ne vien kaina. Svarbu ir naujos sistemos galimybės, tiekėjo aptarnavimo kokybė. Reikia pripažinti ir tiekėjų rinkodaros veiksmų įtaką. Tačiau kaina nėra pats svarbiausias rodiklis. Svarbiausia yra visuma. Tai kokia situacija prieš implantacija, kokia po jos. Labai svarbūs paciento ypročiai, ir jo burnos ertmės priežiūra, kadangi siekiama no sóloestetinio vaizdo, bet ir funkcionalumo, kad dantų implantas užpildytų no sólo tarpa dantų lanke, bet ir atkurtų dantį, Tad nebutinai reikia rinktis pigiausią implantą, kadangi no todas las situaciones jis tinka . Kaina yra svarbi, bet daug svarbesnė pačio paciento motyvacija ir požiūris į implantaciją.
Esantys atskirų implantų sistemų skirtumai leidžia pasirinkti optimalų sprendimą esant konkrečiai klinikinei situacijai.
Skirtingų gamintojų implantų kainos skiriasi labiau negu jų kokybė. implantacijos rezultatai dažniausiai yra vienodai geri tiek naudojant brangiausias, tiek pigesnes implantų sistemas. Tačiau šiais laikais yra pakankamai nedaug pacientų, kurie pasiruošę mokėti aukštą kainą vien už prekės ženklą. Jei odontologas gali suteikti kokybišką paslaugą pigiau, dauguma ir renkasi tokį variantą, o žemesnė paslaugos savikaina padidina pasirinkimo galimybes tiek specialistui, tiek pacientui.
Taigi, dantų implantacijos procedūra susideda iš keleto etapų:

1) Gydytojo konsultacija. Jos metu gydytojas įvertiną situaciją burnoje. Jos metu reikalinga turėti panoraminę dantų nuotrauką. Rentgeno nuotraukoje įvertinama žandikaulių kaulo būklė. Sudaromas tikslus gydymo planas. Nusprendžiama kiek implantų reikės, kokiais dantų protezais bus protezuojama, ar bus reikalinga prieš implantaciją atlikti papildomas procedūras. Tada paskiriama dantų implantacijos operacijos data.
3) Protezavimas ant implanto. Implantui prigijus žandikaulyje galima protezuoti. Jei implantas operacijos metu buvo pilnai užsiūtas, tai prieš protezavimą reikalinga jį atidengti. Padaromas nedidelis pjūviukas gleivinėje, implantas atidengiamas ir užsukama implanto gijimo galvutė (nedidelis varžtelis).Palaukiama kol sugis dantenos ir tada protezuojama.Vėliau gydytojas padaro dantų ir implanto atspaudą specialia atspaudine medžiaga. Pagal atspaudą dantų technikas gamina dantų protezą. Pagamintas protezas kelis kart pamatuojamas burnoje įvertinamas jo tikslumas, spalva, forma ir tik tada pritvirtinamas prie implanto.
Dantų implantacijos privalumai:
• Dantis nėra šlifuojamas, tad išvengiama jo jautrumo, skausmo ir gydymo, kuris dažniausiai reikalingas norint juos protezuoti;
• Netekto danties vietoje esant implantui, nenyksta kaulas, neatrofuojamos dantenos, neišsikraipo artimi dantys, nesikeičia sukandimas;
• Dantų implantas padeda išvengti kaulo atrofijos, dėl kurio keičiasi veido profilis, žmogus atrodo senesnis.
• Galimybė atsisakyti išsimamų protezų ir protezuoti dantis neišimamais protezais.
• Suteikiama kitokia gyvenimo kokybė, nei su išimamais protezais. Žmogui atstatomas dantis, jis atstoja kramtymo funkciją. Pasiekiama stabilesnė ir geresnė atrama.
• Sugrąžinama estetika
• Sugijęs ir gerai prižiūrimas implantas nesukelia jokio diskomforto kramtant maistą ar kalbant.
• Implantas turi ilgą tarnavimo laiką.
Dantų implantai prižiūrimi lygiai taip pat kaip nuosavi dantys. Burnos higienos svarba prasideda pradedant galvoti apie dantų implantą ir po procedūros nė kiek nesumažėja. Neprižiūrimas implantas sukelia infekcijos tikimybę. Saugome no sólo implantą, bet ir aplink esančius nuosavus dantis. Gi vienareikšmiškai geriau nuosavas dantis, nei implantas.
Kalbant apie implantų priežiūrą, ypač svarbūs yra tarpai tarp dantų ir sritys kur dantis pereina į dantenas.Šiose vietose yra bakterijų, kurios veikia dantenas, ilgainiui sukelia uždegimą, gali neigiamai paveikti žandikaulį apie implantą. Todėl yra labai svarbu gerai tas sritis išvalyti.Paprastu dantų šepetėliu tai padaryti sunku. Todėl naudojamos specialios priemonės:
• Tarpdančių šepetėliai
• Tarpdančių siūlas
• Specialus burnos higienos aparatas “Waterpik Ultra”

Valymas tarpdančių siūlu bei tarpdančių šepetėliais atima daug laiko. Ne visi mėgsta jais naudotis. Alternatyva yra “Waterpik Ultra” aparatas, kurį galima įsigyti ir Lietuvoje.
Pulsuojančios srovės pagalba puikiai išvalomi tarpdančiai , taip pat masažuojamos dantenos.
“Waterpik Ultra” privalumai:
• 93% geriau išvalo tarpdančius nei dantų siūlas, padeda išsaugoti sveikas dantenas;
• pašalina dantų apnašą nuo paviršių , kurių negalime pasiekti dantų šepetėliu ar dantų siūlu;
• masažuoja ir stimuliuoja dantenas, padeda išvengti periodonto susirgimų;
• išvalius dantų paviršius “Waterpik Ultra” aparatu ilgą laiką išlieka gaivos pojūtis. Panaikina blogą burnos kvapą;
• dantų valymas užima mažiau laiko.
Nemažiau svarbu yra periodiškai atlikti profesionalias dantų higienos procedūras. Minkštą dantų apnašą maisto likučius galima išvalyti atliekant kasdieninę burnos higieną, tačiau kietą dantų apnašą ( dantų akmenis) gali pašalinti tik atliekant profesionalią dantų higieną pas burnos higienistą. Profesionalios burnos higienos procedūros atliekamos vieno ar kelių vizitų metu. Ši procedūra turint dantų implantus turėtų būti atliekama por lo menos kaip du kartus per metus.

Parengė
Burnos higienistė
Greta Mitiukovaitė

www.evadenta.lt

Kiti panašūs įrašai

Kramtomoji guma naudojama kaip savaime suprantama nemalonų burnos kvapą šalinanti priemonė. „Kokybišką kramtomąją gumą saikingai pakramtyti pavalgius iš esmės yra gerai – nuvalys dantų paviršių, atgaivins malonų burnos kvapą. Šiuo atveju yra išskirtinės svarbos žodis saikingai“, – konstatuoja pranešime spaudai odontologijos klinikos „Angitia“ vadovas ir ilgametis implantuojantis odontologas Mindaugas Gaučys. Jei gumos kramtymas tampa beveik […]

Nuolat didėjant bemetalių danties implantų paklausai, 2018-ųjų birželio 20 – 23 dienomis Amsterdame, o rudeniop ir Lietuvoje pasaulinės dantų implantų tyrimo ir kūrimo lyderės, Švedijos įmonės „Nobel Biocare“ atstovai pristatė naujos kartos dviejų dalių sudėtinį keraminį 100 % bemetalį danties implantą „Nobel Pearl“. Visiško bemetalio danties implanto pristatyme dalyvavo ir Kauno odontologijos klinikos „Angitia“ vadovas, […]

Šiais laikais reklama siūlo visko daug. Ne išimtis ir dantų priežiūros priemonių gausi įvairovė, ir nė viena priemonė pati savaime nėra nei gera, nei bloga. Esmė – kas naudojama pagal paskirtį, dažniausiai yra labiau palanku, kas ne pagal paskirtį– labiau nepalanku. Kaip nepasiklysti papildomų dantų priežiūros priemonių įvairovėje, savo patirtimi dalijasi Kauno odontologijos klinikos „Angitia“ […]

Norint tapti profesionaliu bei konkurencingu savo srities specialistu, nebepakanka vien profesinių gebėjimų ar talento, būtinas ir visuomenės pripažinimas. Šiuolaikinė grožio ir estetikos rinka yra ypatingai reikli, todėl svarbi ne tik akademinė, bet ir papildoma veikla, kuri ugdo specialisto gebėjimus, padeda kurti naujas pažintis bei gali prisidėti prie sėkmingos specialisto karjeros. Viena iš galimybių, tai konkursas […]

Pastaruoju metu plinta nuomonė, kad protiniai dantys tiesiog nereikalingi ir gali tik trukdyti, todėl juos „dėl šventos ramybės“ geriau išrauti. Realybė tokia, kad protiniai dantys gali ne tik netrukdyti, bet ir padėti. Ar protinius dantis iš tikrųjų verta besąlygiškai šalinti, net jeigu jie netrukdo, kalbamės su Kauno odontologijos klinikos „Angitia“ ilgamečiu vadovu, implantuojančiu odontologu Mindaugu […]

Nacionalinė estetinės odontologijos akademija ketvirtus metus iš eilės organizuoja „Estetiko“ konkursą. Jo metu geriausi Lietuvos gydytojai odontologai turi galimybę pademonstruoti aukščiausio lygio meistriškumą estetinės odontologijos srityje, o pacientai – nemokamai susigrąžinti šypseną. Šiuo metu vyksta atrankų etapas: gydytojų odontologų bei pacientų. Finalinis konkurso etapas vyks gegužės 11 dieną odontologijos klinikoje „Neodenta“, kurioje bus išrinktas geriausias […]

Aštrėjant viso pasaulio gyventojų dantų problemoms, Pasaulio odontologų federacija (FDI) 2012 m. 100-ajame kongrese kovo 20-ąją paskelbė Pasauline burnos sveikatos diena. Nors šios svarbios dienos tikslas – atkreipti gyventojų dėmesį į tai, kad beveik visos dantų problemos kyla dėl prastos burnos higienos, – pats žinojimo faktas, deja, burnos sveikatos nepagerina. Laukiami rezultatai pasiekiami, pritaikius žinias […]


Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53
Renginių kalendorius

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/renginiai/event-widget.php on line 67

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/kliniku-widget/kliniku-widget.php on line 62

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/kliniku akcijos/kliniku-akcijos-widget.php on line 61

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/baneris/banner-widget.php on line 53

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/prekiu akcijos/prekiu-akcijos-widget.php on line 61

Notice: Undefined index: header in /home/live/public_html/wp-content/plugins/akcijos2/sales-widget.php on line 61

Notice: Undefined index: firstPopUp in /home/live/public_html/wp-content/themes/odontologas/footer.php on line 78
Gydytojams
Pacientams