Kasdieninis priekinių dantų estetinis plombavimas. Style Italiano koncepcija

2014-03-27
Peržiūros: 2083

Kam skirtas: Gydytojams odontologams
Lektoriai: Povilas Kalesinskas, Žana Sakalauskienė
Dalyvių skaičius: 20
Valandų sk.: 8 (Odontologai: 8h)

Vieta: Viešbutis Crown Plaza, Čiurlionio 84, Vilnius
Kaina: Teorinė dalis ir praktinė vizualiai 200+PVM, teorinė ir praktinis darbas 500+PVM, UAB Unidentas LT707300010082095425
Kontaktai: 8 5 2734491, 8 699 87001
Kasdieninis priekinių dantų estetinis plombavimas. Style Italiano koncepcija.

Šiuolaikinėje odontologijoje, populiarėjant biomimetiniam požiūriui ir minimalaus preparavimo darbo technikos naudojimui, vis labiau sugrįžtama prie tiesioginių restauracijų. Dauguma gydytojų puikiai išmano bei naudoja praktikoje nevieną tiesioginę priekinių dantų plombavimo techniką ir supranta, kad galimybės naudojant ištobulintus kompozitus yra beribės. Konservatyvioji odontologija nuolat tobulėja, kuriamos vis kokybiškesnės medžiagos, leidžiančias pasiekti ypač gerų ir ilgalaikių rezultatų. Nors šiuolaikinės kompozicinės medžiagos suteikia galimybę maksimaliai išsaugoti danties audinius, o pasiekiamas rezultatas dažniausiai yra lygiai toks pat kaip protezuojant, tačiau kartais pasitaiko, kad gautas galutinis rezultatas nevisiškai mus tenkina arba tampa nebepriimtinas pačiame paskutiniame apdailos etape.
Prieš pradedant darbą svarbu žinoti priekinių dantų tiesioginio plombavimo principus bei bent kelias priekinių dantų plombavimo technikas ir kiekvienos jų teikiamus pranašumus. Siekiantiems daugiau aiškumo ir greitesnio klinikinio darbo būtina susipažinti su supaprastinta plombavimo technika – „Style Italiano“ koncepcija. Verta pasvarstyti ar tikrai visuomet racionalu naudoti itin sudėtingas daugiasluoksnes plombavimo technikas, nes jau vien tiktai kruopščiai atkūrus lūpinio paviršiaus formą ir reljefą, galima tikėtis gerų rezultatų. Pradedant visuomet būtina atidžiai išstudijuoti atstatomo ir gretimų dantų anatomines savybes (dantų proporcijas, kiekvienam dančiui būdingas plokštumas), individualias charakteristikas ir funkciją. Kursų metu bus detaliai studijuojami kraštinės nuožulnumos formavimo principai siekiant išgauti beveik nepastebimą danties audinių ir kompozicinių medžiagų sujungimą. Bus apibendrinama kokios formos nuožulnumos turėtų būti pasirinktos, priklausomai nuo kraštinės ribos padėties ir pasirinkto kompozito tipo. Tiksliam ir greitam gomurinio formos atstatymui reikėtų išmokti pasigaminti matricą iš atspaudinės masės bent keliais būdais. Taipogi dažnai kasdieniniame darbe susiduriame su klausimais: kaip padaryti kuo mažiau pastebimą kompozito sujungimą su danties audiniais, kaip ir kokiomis priemonėmis galutinai suformuoti ir nupoliruoti atkurtą paviršių.
Svarbu suvokti kokybiškos adhezijos svarbą ilgalaikiam rezultatui bei pasirenkant žinoti šiuolaikinių plombavimo medžiagų privalumus, sudarančius galimybę gydytojui praktikui pasiekti optimalius rezultatus įvairiose klinikinėse situacijose. Be abejo labai svarbu, kad pasirenkant gydymo būdą turėtumėm išvesti “aukso vidurį” tarp siekiamos tobulybės ir jai pasiekti aukojamų audinių kiekio – pasirinkto gydymo konservatyvumo. Kadangi nieko nėra amžino, o ir gydymo komplikacijų tikimybė mažesnė renkantis konservatyvų gydymą, todėl prioritetai kiek įmanoma turėtų būti teikiami minimalios intervencijos ir danties audinius tausojantiems gydymo metodams.
 

Programa:

10.00-11,30 Teorinė dalis
11,30-12,00 Kavos pertrauka
12,00-13,30 Teorija ir darbas ant modelių
13,30-14,30 Pietų pertrauka
14,30-18,00 Darbo ant modelių tęsinys, filmuotos medžiagos stebėjimas ir analizavimas


»
Kiti Renginiai
Gydytojams
Pacientams