Estetinis priekinių ir krūminių dantų restauravimas kompozitais ir stiklojonomerais

2011-12-02
Peržiūros: 1494

Lektoriai: Med, Dr. Valdas Vilkinis 

Dalyvių skaičius: 10

Valandų sk.: 8 

Vieta: UAB Vilkiniai ir Ko odontologijos kabinetas, A. Juozapavičiaus 99-3, Kaunas.

Laikas: 2011-12-02 9.00 val. (registracija 8.30 val.)

Kaina: 350 Lt

Kontaktai: 869928814 , vilkinv@takas.lt

Pastaraisiais metais vis labiau populiarėja anatominės kompozitinių restauracijų sluoksniavimo metodikos. Visų jų bendras principas,- kompozicinėje restauracijose atkartojami skirtingo skaidrumo danties audinių sluoksniai. Daugelis šių metodikų yra sudėtingos, nes reikalauja daug skirtingų kompozito atspalvių panaudojimo.Šio seminaro tikslas yra pristatyti supaprastintą anatominę kompozicinių restauracijų sluoksniavimo metodiką. Ji remiasi pagrindinių danties audinių, tai yra neskaidraus giliojo dentino, vidutiniškai skaidraus dentino ir skaidraus emalio atkūrimu reikiamo skaidrumo kompozitu. Priekinių dantų restauracijoms dažnai užtenka trijų kompozito spalvų, o krūminių dantų restauracijoms- dviejų ar net vienos spalvos. Kompozitas, naudojamas tokioms restauracijoms, privalo turėti gerą „chameleono efektą“. Kuomet restauracijai reikia suteikti tokių bruožų, kaip įtrūkimai, pigmentuotos vagelės ir įvairios kilmės pigmentinės dėmės įprastinės koncistencijos ir spalvos kompozito nepakanka. Tais atvejais naudojami skysti, intensyvių spalvų kompoziciniai dažai. Jie taip pat gali būti naudingi maskuojant stipriai patamsėjusius danties audinius.

Demonstruojant priekinių dantų restauravimo metodiką bus atstatomas viršutinio centrinio kandžio kandamasis kraštas. Dėmesys bus skirtas:

1) Danties spalvos nustatymui: pirma nustatoma emalio, vėliau dentino spalva, naudojamas spalvų raktas iš kompozito, kuriuo restauruojame it kt.
2) Kompozito modeliavimui: instrumentai, papildomi skiedikliai ir kt.
3) Danties anatominės formos, skirtingo skaidrumo sluoksnių storio, paviršiaus makro ir mikromorfologinių darinių atkūrimui.
4) Sukietinto kompozito paviršiaus apdirbimui: atskirų danties paviršiaus vietų apdirbimo eiliškumas, galutinis poliravimas, instrumentai.
5) Pakeitusio spalvą danties restauravimas: nuo preparavimo iki poliravimo. 

Priekinių dantų restauravimo metodika bus demonstruojama ant gipsinio modelio su natūraliais akriliniais dantim, kurie turi skirtingo skaidrumo sluoksnius. Darbas su šiuo modeliu leidžia priartinti restauravimo procesą iki realios klinikinės procedūros.

Krūminių dantų restauravimui aktualios temos bus aptartos tiek teorinėje tiek ir praktinėje dalyse:

1) Kompozito tūrinio susitraukimo ir polimerizacinio streso įtaka restauracijų ilgaamžiškumui ir pooperaciniam jautrumui.
2) Sąlygos reikalingos kokybiškam stiklojonomerinės restauracijos brendimui burnos ertmėje.
3) Pooperacinis jautrumas ir būdai jam išvengti, „pamušalo“ ar „lainerio“ naudojimo tikslingumas giliose ertmėse.
4) Kompozito polimerizacija: sluoksnių spalva, storiai, forma, polimerizacijos laikas.
5) Danties vainiko anatominės formos atkūrimo eiliškumas, kontaktinio paviršiaus formavimo įpatumai naudojant skirtingas matricų sistemas.
6) Restauracijos paviršiaus apdirbimas ir poliravimas.

Demonstruojant krūminių dantų restauravimą, bus įdėtos trys II-os klasės skirtingos restauracijos: kompozitinė, stiklojonomerinė ir dvisluoksnė „atviro sumuštinio“ tipo restauracija iš kompozito ir stiklojonomero, aptarti ermių preparavimo bendri principai ir skirtumai. Krūminių dantų restauracijos bus demonstruojamos ant gipsinio modelio su akriliniais dantim. Kontaktinio paviršiaus atstatymui taip pat bus naudojami išardomi plastmasiniai Frassaco modeliai su paslankiom dantenom ir išimamais dantim. Šie modeliai leidžia gerai pademonstruoti kontaktinio paviršiaus atstatymą skirtingomis matricų sistemomis. 

• Kaip restauruoti priekinius dantis, kad restauracijos būtų nepastebimos, kaip restauruoti pakeitusį spalvą dantį?
• Kokios medžiagos ar jų deriniai labiausiai tinka krūminių dantų restauracijoms, kaip tinkamai suformuoti danties okliuzinį ir kontaktinius paviršius, kuri matricų sistema labiausiai tinka tampraus kontaktinio taško sukūrimui?
Tai kasdieniniai klausimai, su kuriais tikriausiai esate susidūrę. Geriausi sprendimo būdai, dokumentuoti konkrečiais pacientų atvejais – bus pristatomi šiame seminare.

Programa:
8.30 – 9.00 Registracija
9.00 – 10.00 Priekinių dantų restauracijos- teorinė dalis
10.00 – 11.00 Priekinių dantų restauracijos- demonstracija
11.00 – 11.15 Kavos pertraukėlė
11.15 – 13.00 Priekinių dantų restauracijos- demonstracija, dalyvių darbas su modelais
13.00 – 14.00 Pietų pertrauka
14.00 – 15.00 Krūminių dantų restauracijos- teorinė dalis
15.00 – 15.15 Kavos pertraukele
15.15 – 16.15 Krūminių dantų restauracijos- demonstracija
16.15-18.00 Krūminių dantų restauracijos- dalyvių darbas su modeliais

Apmokėjimas:

Pavedimu, nurodant „mokestis už seminarą(seminaro data) “ ir būtinai pilną vardą ir pavardę pagal šiuos rekvizitus:

UAB Vilkiniai ir Ko
Įmonės kodas – 235483240
A. Juozapavičiaus 99-3, Kaunas
Ats. sąskaita LT32 7044 0600 0342 2846
SEB bankas

Seminaro dieną prašome turėti Odontologų rūmų nario pažymėjimo numerį.


»
Kiti Renginiai
Gydytojams
Pacientams